ZETOR world

Premiéra v Kazachstánu a další prezentace traktorů ZETOR

Premiéra v Kazachstánu a další prezentace traktorů ZETOR

Česká republika se v červenci poprvé v historii představila svým národním pavilonem na jedné z nejvýznamnějších zemědělských výstav Jana Dala/Green Days Kazakhstan 2022. Na stánku bylo prezentováno několik českých firem a ZETOR zde měl hlavní místo. Kromě Kazachstánu se legendární červené traktory představily v létě na mnoha výstavách po celém světě. O některých z nich se dočtete v tomto článku.

Výstava Jana Dala Kazachstán

Výstava Jana Dala je největší specializovanou demonstrační výstavou zemědělské techniky a souvisejících oborů v Kazachstánu. Každoročně se výstavy účastní přes 150 vystavovatelů včetně zahraničních firem. Návštěvnost dosahuje pěti tisíc osob z řad farmářů a specialistů v oblasti zemědělství. Letos Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu zorganizovalo národní pavilon s celkovou plochou 200 m2. Akce byla financována Ministerstvem zemědělství ČR v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie a marketingových aktivit ČR v zahraničí.

PHOTO-2022-07-13-11-18-41 3

V národním pavilonu ČR se předvedlo celkem 16 českých firem v čele se ZETOREM. Výstava se těšila velké pozornosti místních médií a vysokých představitelů státní a regionální správy Kazachstánu. Na prezentaci značky ZETOR se podílel také náš distributor pro Kazachstán, společnost Meridian Systems. Portfolio traktorů zastupovaly modely PROXIMA 120 POWER a FORTERRA 135. Pro ZETOR se jednalo o premiérové představení na tomto trhu navazující na první dodávku traktorů na jaře tohoto roku. Úspěch a pozitivní zpětná vazba, které prezentace sklidila, jsou nepochybně pozitivním signálem do budoucna.

PHOTO-2022-07-13-11-18-42 3

Veletrh Agrovizija

Na začátku prázdnin se v Litvě konal veletrh Agrovizija. Jedná se o „živou“ výstavu konající se každé dva roky, kde se pod širým nebem pěstují různé druhy zemědělských plodin a vystavují traktory, secí stroje, samojízdné postřikovače a další zemědělská technika. Svou velikostí se jedná o největší venkovní výstavu zemědělských strojů a pěstitelských technologií v zemi. Mottem letošního ročníku bylo „Více s méně“, což souvisí s výzvami aktuální doby. Tedy jak šetřit a racionálně využívat neobnovitelné zdroje energie a hnojiv pro zemědělskou činnost.

293228908_5187573944663797_1273891892106182595_n

ZETOR byl na výstavě zastoupen distributorem pro litevský trh, společností Specagra UAB. Během tří horkých letních dnů si na výstavu našlo cestu skoro 7 tisíc návštěvníků, kterým byly představeny modely MAJOR CL 80 a FORTERRA HSX 140. Kromě toho na zájemce čekala řada seminářů, diskuzí a předváděcích akcí. Na video z výstavy se můžete podívat níže.

 

Hned 3 zastávky ve Švédsku

Ve Švédsku se ZETOR představil v průběhu léta celkem třikrát. Není divu, brněnské traktory se zde na každé výstavě těší velké pozornosti a zájmu návštěvníků. A jinak tomu nebylo ani tentokrát. Na všech akcích se navíc objevili zákazníci, kteří měli vážný zájem o pořízení nového stroje.

Nejprve se na konci června ZETOR prezentoval na akci Borgeby Fältdagar. Místní polní dny každoročně lákají návštěvníky z celé severní Evropy hlavně na zajímavou kombinaci vystavovatelů, odborníků, praktických ukázek strojů a seminářů. Letošní ročník navštívilo více než 20 tisíc lidí. Ti se na vlastní oči mohli seznámit se zástupci modelové řady FORTERRA. Konkrétně se jednalo o modely FORTERRA HSX 140 a FORTERRA HD 150.

289405144_1491879341262208_226364728374145399_n

Na začátku července se pak traktory ZETOR zúčastnily největšího setkání profesionálních farmářů ve středním Švédsku. Brunnby Lantbrukardagar jsou zemědělské dny plné ukázek, předvádění strojů a seminářů. Tradičně se jich účastní mnoho vystavovatelů a několik tisíc návštěvníků. Poslední zastávkou na švédském turné pak byl na konci srpna Mittia Gård & Skog veletrh, který je zaměřený primárně na lesnictví a chov zvířat. Na obou akcích byly k vidění modely FORTERRA HD 150 a PROXIMA HS 100.

zpět na ZETOR World