ZETOR world

ZETOR na Festivalu vědy

ZETOR na Festivalu vědy

Od pátku 9. září do neděle 11. září 2022 ovládla brněnské výstaviště věda. Hvězdárna a planetárium Brno zde pod patronátem statutárního města Brna uspořádala další ročník populárního Festivalu vědy – největší vědecké show v Brně. Na akci tradičně nechyběli zástupci ZETOR TRACTORS, kteří si pro všechny příchozí připravili zajímavý program.

Více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, akademických ústavů, vysokých škol i soukromých společností si pro všechny návštěvníky – malé i velké, odborníky i laiky, nejmladší i nejstarší – připravily interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnují, nebo co už dokázaly. Každý tak na vlastní kůži mohl zažít, že věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc.

DSC_7492

Značku ZETOR na akci reprezentovala ZETOR Gallery, netradiční muzeum vyhledávané milovníky zemědělské techniky i rodinami s dětmi. Hned vedle stánku všechny návštěvníky zaujal nejnovější traktor z portfolia brněnské značky. Model FORTERRA HD 150 byl navíc volně přístupný, takže se každý alespoň na chvíli mohl vcítit do role traktoristy, podívat se, co se skrývá pod kapotou a podrobně prozkoumat celou kabinu. Pro nejmenší návštěvníky pak byly připraveny šlapací traktůrky se slalomovou dráhou, omalovánky a hravé kvízy se sladkou odměnou.

O tom, že Brno je plné vědy a s vědou i vědci rozhodně není nuda, se podle organizátorů přišlo přesvědčit 10 tisíc vědychtivých návštěvníků - obzvlášť páteční den věnovaný školám byl v některých okamžicích téměř k „prasknutí“. Více fotografií z akce si můžete prohlédnout níže.

zpět na ZETOR World