ZETOR world

Traktory ZETOR na jarních cestách po Evropě

Traktory ZETOR na jarních cestách po Evropě

V uplynulých týdnech proběhlo hned několik výstav, přehlídek a veletrhů, na kterých se mohli návštěvníci seznámit s aktuálním portfoliem společnosti ZETOR TRACTORS. Účast na všech akcích by přitom nebyla možná bez participace našich dealerů, distributorů a partnerů. Těm všem patří velký dík za jejich tvrdou práci, která umožňuje ZETORU být opět nablízku svým zákazníkům. Dnes Vám přinášíme první část výběru těch nejzajímavějších akcí, kde byly traktory ZETOR k vidění.

Mezinárodní zemědělský veletrh Ką pasėsi

Na přelomu března a dubna se v Litvě konal mezinárodní zemědělský veletrh Ką pasėsi. Jde o největší výstavu zaměřenou na inovace v agroprůmyslu v pobaltských státech. Jako každý rok čekal na návštěvníky doprovodný vzdělávací program. Na 42 seminářích se o své nejnovější poznatky podělilo více než 70 řečníků. Mluvilo se především o řešeních udržitelného zemědělství, podpůrných opatřeních pro rozvoj venkova a zemědělství a o příležitostech pro vědeckou a obchodní spolupráci.

ZETOR byl na veletrhu zastoupen společností Specagra UAB. Ta se již přes 13 let specializuje na prodej traktorů ZETOR na litevském trhu a od roku 2018 je také distributorem pro Estonsko. Na stánku byl vystaven ZETOR FORTERRA HSX 140 s novou černou maskou. Právě tento model je nejprodávanějším traktorem ZETOR v Litvě. Kromě vystaveného modelu zaujal i samotný stánek, který byl zvolen tím nejkrásnějším na celé výstavě.

20220331_104136

Ministra zemědělství Litevské republiky Kęstutise Navickase model FORTERRA HSX 140 natolik zaujal, že si ho chtěl prohlédnou i uvnitř.

Veletrhu se letos zúčastnilo rovných 300 vystavovatelů a celkový počet návštěvníků přesáhl 55 tisíc. Traktory ZETOR se v Litvě budou prezentovat opět na konci června na výstavě Agrovizija.

Prodejní a výstavní dny AGRICO

Ve výčtu zajímavých akcí nesmí chybět ta, která se konala na domácí půdě ZETORU – v České republice. U nás bylo možné vidět traktory ZETOR na konci dubna v Týništi nad Orlicí v rámci Dnů otevřených dveří AGRICO 2022. Společnost AGRICO se zabývá prodejem a servisem zemědělské, lesní, komunální a zahradní techniky. Každoročně ve svém areálu pořádá dvoudenní prodejní výstavu, kde si návštěvníci mohou prohlédnout veškerou techniku, kterou firma prodává. Na akci si přijde na své jak odborná, tak laická veřejnost.

pic4Letošní 19. ročník se konal po dvouleté přestávce způsobené pandemií koronaviru, což společně s příznivým počasím jistě přispělo k vysoké návštěvnosti akce. Kromě pořadatelů museli být spokojení také zákazníci značky ZETOR. K vidění bylo totiž kompletní portfolio traktorů od 70 do 170 koní, včetně modelu PROXIMA, který je vůbec nejprodávanější ZETOR na českém trhu.

received_417210506901847Jako součást doprovodného programu mohli všichni přítomní obdivovat umění a zručnost Radka Smejkala, uměleckého řezbáře a reprezentanta Echo Carving Czech Teamu. Vy se na jeho práci podívejte v následující fotogalerii.

zpět na ZETOR World