ZETOR world

Traktory ZETOR předvedly v Americe, co umí

Traktory ZETOR předvedly v Americe, co umí

V americkém Kentucky se konaly České farmářské dny 2018. K vidění byly stroje značky ZETOR při reálných zemědělských pracích. Traktory z modelové řady MAJOR a FORTERRA si návštěvníci mohli i vyzkoušet. Akce se konala pod záštitou České ambasády ve Washingtonu.

20180725_USA 1

Polní předváděcí akce se konala u jednoho z amerických dealerů značky ZETOR společnosti Baker’s Equipment. Návštěvníci si mohli na místě traktory nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Traktory ZETOR se předvedly při práci s agregacemi další významné české značky Farmet určené k obdělávání půdy nebo setí. Konkrétně se návštěvníci mohli blíže seznámit s kompaktním MAJOREM HS 65, jde o 4válcový traktor s výkonem 67 koní, který vyniká skvělou manévrovatelností, což ostatně dokázal při práci se sekačkou. Dále se prezentovaly zástupci modelové řady FORTERRA, jde o zástupce silných a výkonných traktorů ZETOR se 4válcovými motory vlastní konstrukce a výroby. FORTERRA HSX dosahuje výkonu až 136 koní a disponuje převodovkou 30/30 s třístupňovým násobičem krouticího momentu PowerShiftem a elektrohydraulickým reverzorem PowerShuttlem. Stroj se prezentoval při práci s nakladačem. K vidění byla i FORTERRA HD, nejvyšší model řady, který má ve srovnání s modelem HSX větší rozvor a je navíc vybavena přední odpruženou nápravou a pohodlným multifunkčním panelem usnadňující obsluze ovládání traktoru.

„Na výstavu spojenou s praktickými ukázkami toho, co traktory s agregacemi dovedou, dorazilo několik desítek osob. Jsme rádi, že tato akce nebyla pouze o nablýskaných traktorech, ale mohli jsme české stroje prezentovat při práci rovnou v terénu,“ říká Mike Boucher, obchodní ředitel Zetor North Americe, Inc.

20180725_USA 3

Akci České farmářské dny 2018 zaměřenou na zemědělskou techniku v USA pořádala česká ambasáda ve Washingtonu letos poprvé, a to se záměrem pomoci českým firmám s propagací a navázání spolupráce s potenciálními obchodními partnery.

„Akce byla skvěle připravena a promována. Velmi si ceníme podpory České ambasády, bez které by se tato akce neuskutečnila. Tímto bych rád poděkoval všem organizátorům a společnostem, které se akce účastnili, za vstřícnost a čas, který akci České farmářské dny věnovala, spolupráce byla bezchybná a rádi v ní budeme pokračovat,“ dodává Mike Boucher, obchodní ředitel Zetor North Americe, Inc.

20180725_USA 4

Značku ZETOR na americkém kontinentě zastupuje dceřiná společnost ZETOR NORTH AMERICA, Inc. Nízké provozní náklady, spolehlivost strojů, dlouhá životnost a jednoduché ovládání je to, co zákazníci na červených traktorech ZETOR oceňují nejvíce. V současné době značka ZETOR nabízí na americkém trhu tři modelové řady MAJOR, PROXIMA a FORTERRA o výkonech od 45 do 150 koní. Obecně traktory ZETOR nacházejí v USA nejvíce uplatnění v chovatelství, mlékárenství a v komunálních službách.

Historicky ZETOR působí v USA od roku 1980, za téměř 40letou historii bylo do země vyvezeno a prodáno přes 27 000 strojů. Obchodní společnost ZETOR NORTH AMERICA, Inc. sídlí na Floridě ve městě Jacksonville. Více informací o značce ZETOR a nabízených traktorech najdete na www.zetorna.com.

20180725_USA 6

zpět na ZETOR World