ZETOR world

Zákazníkům neustále nablízku

Zákazníkům neustále nablízku

I když venkovní teploty lákají spíše k odpočinku u vody nebo na zahradě, traktory ZETOR jsou neustále připravené k práci. A pokud zrovna nepracují, tak jsou zcela jistě na cestě na některou z výstav, aby se mohly potkat se zákazníky a fanoušky značky. Přesně tak tomu bylo na zemědělské výstavě Celoslovenské dni poľa, kde ZETOR společně se svými obchodními partnery předvedl kompletní portfolio užitkových traktorů. V Srbsku se pak tradičně účastnil jednoho z největších zemědělských veletrhů v Evropě.

Celoslovenské dni poľa

První letošní prezentace ZETORU u našich východních sousedů proběhla na začátku června u obce Dolná Krupá v okrese Trnava. Na 11. ročník Celoslovenských dní poľa přijel ZETOR v nejsilnější sestavě. K modelům MAJOR, FORTERRA HD a CRYSTAL se přidala také inovovaná PROXIMA, kterou ZETOR poprvé představil veřejnosti v polovině března tohoto roku. Kromě ZETORU samotného se akce zúčastnili i naši dealeři, společnosti AGRA, s.r.o. a MANNET, s.r.o. O případné zájemce tak bylo špičkově postaráno, včetně možnosti vyzkoušet si naše stroje, čehož někteří také využili.

Modernizovaná PROXIMA vzbudila na výstavě mezi návštěvníky velký zájem a zástupci ZETORU i přítomných dealerů zodpovídali mnoho dotazů týkajících se tohoto modelu. Ten se poprvé k zákazníkům dostane na konci letošního roku. Na nedostatek zájmu si nemohly stěžovat ani ostatní červené traktory (tradičně se velké pozornosti těšila FORTERRA HD i CRYSTAL), což svědčí o popularitě a silné pozici, kterou si ZETOR na Slovensku dlouhodobě udržuje.

Letošní ročník byl zatím ten největší. Celkem se ho zúčastnilo 177 vystavovatelů a během dvou dnů navštívilo výstavu více než 10 tisíc návštěvníků. V rámci doprovodného programu proběhl odborný seminář zaměřený na technologii pásového obrábění půdy (Strip – Till), tradiční ukázky prací historické techniky, soutěž v orbě koňským spřežením nebo prezentace slovenských regionálních potravin. Jak to na poli vypadalo se podívejte v následujícím videu.

Mezinárodní zemědělský veletrh Novi Sad

Již 89. ročník mezinárodního zemědělského veletrhu proběhl na konci května v Novém Sadu, druhém největším městě Srbska. Jedná se o nejdůležitější veletržní akci v Srbsku a zároveň jednu z největších v Evropě v oblasti zemědělství. Scházejí se zde nejvýznamnější firmy z oblasti agro průmyslu, zemědělské výroby, výroby strojů a chovu zvířat. Místní výstavy se účastní také některé státy, mezi nimi byla i letos Česká republika. Na veletrhu se celkem sešlo 1100 vystavovatelů ze Srbska a z 21 dalších zemí. Po loňském „covidovém“ ročníku, kdy návštěvnost klesla o více než polovinu, si letos na akci našlo cestu přes 140 tisíc návštěvníků.

Pravidelnou účast ZETORU na výstavě zajišťuje náš obchodní partner a distributor pro srbský trh, společnost AGROVOJVODINA MEHANIZACIJA DOO. Ta má ve výstavním areálu své stále místo. V roce 1956 si tam postavila vlastní domek, ve kterém se nachází jednací místnosti, bar, jídelna a předzahrádka s posezením, kde vedení společnosti hostí obchodní partnery. Ti si s dalšími návštěvníky mohli prohlédnout modely FORTERRA HSX 140, PROXIMA POWER 120, PROXIMA PLUS 110 a PROXIMA 100.

20220524_130927

Design traktorů se na první pohled liší od těch, které jsou určeny pro trhy s nejpřísnějšími emisními normami.

Jedná se o modely, které jsou vyráběny pro trhy, kde není legislativa týkajících se emisních norem tak přísná, jako například v zemích EU. Díky tomu mají takové traktory mnohem jednodušší systém úpravy spalin a jsou tak levnější, mají nižší provozní náklady a jejich servis je jednodušší.

zpět na ZETOR World