ZETOR world

Další ZETOR mezi svými

Další ZETOR mezi svými

Pan Jakub Stolle z Habrovan v Ústeckém kraji dobře chápe význam toho, když se řekne, že práce v hospodářství nikdy nekončí. Je to svatá pravda. Ale když se na práci vybavíte spolehlivými pomocníky, jakými jsou traktory značky ZETOR, tak naopak porozumíte tomu, co znamená rčení „mít radost z práce“.

Farmu, kterou nyní pan Stolle sám spravuje, převzal po svém otci. Celková plocha půdy je 130 hektarů. Chová zde přibližně 150 kusů skotu na maso. Půdu využívá částečně jako pastviny, protože dobytek se pase od května do října venku, a částečně na ní pěstuje krmné plodiny pro vlastní spotřebu. Jeho denní plán je předem jasný: ráno se postará o dobytek a poté pracuje na poli a kolem farmy, což je více než práce na plný úvazek.

Zetor Forterra Ustí příběh zákazníka (4)

Traktory značky ZETOR dodává na farmu panu Stollemu autorizovaný prodejce N&N KOŠÁTKY s.r.o. z Kropáčovy Vrutice. V roce 2005 začal s modelem PROXIMA 8441 a v roce 2014 přibyla PROXIMA 100 POWER a k tomu také potřebná přípojná zařízení. Nejnovější traktor, který pan Stolle na farmě využívá, je FORTERRA HD 150. Pořídil jej v květnu 2021. S traktorem je spokojený, a to až do té míry, že uvažuje o koupi dalšího modelu, tentokrát z řady CRYSTAL. Opakovaný nákup je jak pro výrobce, tak i pro prodejce tou největší pochvalou.

Zetor Forterra Ustí příběh zákazníka (2)

FORTERRA HD 150 je nejsilnější a nejlépe vybavený traktor této modelové řady. Zesílená rozvodovka, delší rozvor pro větší stabilitu, odpružená přední náprava a kabina, pravý ovládací panel se zabudovaným joystickem, větší palivová nádrž atd. To vše dohromady dělá z FORTERRY HD silného partnera pro vysokou produktivitu. Pětistupňová převodovka s dvěma rozsahy rychlostí jízdy, třístupňovým automatickým násobičem a reverzací při zatížení splňuje nároky uživatelů požadujících vyšší komfort. Dvojice mokrých lamelových spojek přispívají k ještě plynulejší reverzaci. V pracovním rozsahu je k dispozici 13 stupňů. Převodovka s ECO režimem umožňuje dosažení maximální rychlosti (40 km/h) při nižších otáčkách (1800 ot./min). Tato optimalizace vede k úspoře paliva až o 10 % a snižuje hluk i opotřebení motoru. Zajímá Vás bližší technická specifikace? Zde se můžete dozvědět víc.

zpět na ZETOR World