FORTERRA CL FORTERRA HSX FORTERRA HD

FORTERRA

motor

Výkonný s nízkou spotřebou

Úsporné motory ZETOR s 16ventilovou hlavou pochází z vlastního vývoje a výroby. Konstrukce motoru je přizpůsobena na míru konkrétnímu modelu, což je zárukou dlouhé životnosti, optimálního provozu a nízké spotřeby pohonných hmot. Motory splňují emisní normu Stage V a nezatěžují tak životní prostředí nadbytečnými škodlivinami.

Výkon
96-147 koní

Optimalizované spalování motoru vede k nižšímu tepelnému zatížení, nižší spotřebě a vyšší tažné síle.

Zetor Forterra motor
 • Excelentní převýšení krouticího momentu snižuje četnost řazení
 • Vysoká kvalita motoru garantuje dlouhou životnost
 • Mechanické vstřikovací čerpadlo s elektronickou regulací znamená nízkou spotřebu paliva
 • Velmi dobrá akcelerace a snadné startování motoru i při nízkých teplotách
 • Motory ZETOR využívají svůj výkon naplno – žádné umělé navyšování výkonu tzv. PowerBoost – tedy výkon, který je k dispozici jen za určitých podmínek

Leader v nízké spotřebě

Nové motory ZETOR v emisním řešení Stage V uživatelům přináší výrazné snížení spotřeby a emisí. Konstrukčně vycházejí z motorů splňujících normu Stage IV a zachovávají si tak provozně ekonomické parametry předchozí generace.

Tyto agregáty byly testovány vědci z Mendelovy univerzity a výsledky studie potvrdily, že mají až o 19,2 % nižší spotřebu než motory v řešení Stage IIIB.

Použitím nové převodovky Eco 40 bylo dosaženo dalšího snížení spotřeby paliva.

Leader v nízké spotřebě -19 %
převodovka

Synchronizace síly
a přesnosti

Pro modelovou řadu FORTERRA si ZETOR vyvíjí a vyrábí své převodovky sám.

Větší počet využitelných převodových stupňů udržuje motor v optimálních otáčkách při práci na poli i při transportu. Tím drží spotřebu paliva na nízkých hodnotách. V nejpoužívanějším pracovním rozsahu 4–12 km/h se můžete spolehnout až 13 převodových stupňů. Ke komfortnějšímu řazení a jednodušší obsluze traktorů FORTERRA přispívá i funkce automatického násobiče krouticího momentu, která zabezpečuje automatické řazení stupňů násobiče v závislosti na otáčkách motoru.

FORTERRA HSX a FORTERRA HD je od roku 2018 vybavena inovovanou ECO40 převodovkou. Nová převodkovka umožňuje dosažení max-imální rychlosti (40 km/h) při nižších otáčkách (1800 ot./min).Tato optimalizace vede k úspoře paliva až o 18 % a snižuje hluk a opotřebení motoru.

Zetor Forterra převodovka

FORTERRA CL

Čtyřstupňová převodovka s třístupňovým násobičem

24 rychlostí vpřed a 18 rychlostí vzad

9 stupňů v pracovním rozsahu 4–12 km/h

FORTERRA HSX a HD

Pětistupňová převodovka s třístupňovým násobičem (PowerShift) a hydraulickou reverzací (PowerShuttle)

Nová ECO40 převodovka s úsporným provozem

30 rychlostí vpřed a 30 rychlostí vzad

13 stupňů v pracovním rozsahu 4–12 km/h ECO 40 – viz leták

Usnadnění obsluhy traktoru

PowerClutch

Tlačítko spojky na řadící páce

PowerClutch

PowerShift

Třístupňový násobič krouticího momentu

PowerShift

PowerShuttle

Hydraulický reverzor

PowerShuttle
Hydraulika

Síla a efektivita

Traktory ZETOR FORTERRA jsou standardně vybaveny elektrohydraulickou regulací tříbodového závěsu, která zajišťuje vysokou efektivitu při práci s přípojnými zařízeními. Pro zjednodušení a zkvalitnění práce na poli je stroj FORTERRA HD vybaven souvraťovou automatikou.

Maximální zvedací síla
FORTERRA CL 77 kN
FORTERRA HSX & FORTERRA HD 85 kN

FORTERRA HD je vybavena přídavným 4sekčním rozvaděčem hydrauliky s elektrohydraulickým ovládáním.

Zetor Forterra hydraulika

HitchTronic

Unikátní systém HitchTronic získal po svém uvedení řadu odborných ocenění. Jedná se o unikátní systém automatické regulace zadního tříbodového závěsu. Při použití tohoto systému není nutno nastavovat druhy regulace a jejich citlivost. Regulační systém totiž sám měří odpor půdy a podle aktuálních hodnot upravuje nastavení tříbodového závěsu.

5-7 %

Systém HitchTronic tak zvyšuje produktivitu vaší práce a zároveň snižuje spotřebu paliva o 5 až 7 %.

Zetor Forterra HitchTronic
kabina

Pohodlí a rozhled

V kabině traktoru FORTERRA si užijete pohodlí v každém terénu. Při práci oceníte výborné ergonomické řešení. Kabiny traktorů ZETOR jsou prostorné a jízdní komfort zvyšuje i odpružení kabiny.

 • Zcela nový systém klimatizace nabízí výrazné zlepšení účinku a uživatelům traktoru tak poskytne celodenní komfort i v horkých parných dnech
 • U modelů FORTERRA HD je traktor již ve standardu vybaven LED paketem s kontrolorem pracovních světel a majáků (u traktorů FORTERRA HSX na přání).
 • Odpružení kabiny u všech modelů
 • Odpružené ergonomické sedadlo řidiče
 • Ideální výhled z kabiny do všech směrů
 • Nové střešní okno spolu s vykrojeným tvarem střechy přináší lepší výhled na nakladač, a navíc již ve standardu splňuje bezpečnostní normu FOPS
 • Ergonomický multifunkční panel přináší pohodlné a intuitivní ovládání (FORTERRA HD)
 • Výškově i osově nastavitelný volant
náprava

Jízdní komfort

Přední odpružená náprava je u modelu FORTERRA HD (standardně) a FORTERRA HSX (na přání) je vybavena nezávisle odpruženou přední nápravou, která je konstrukčně složena ze dvou samostatných a nezávisle odpružených polonáprav. Náprava má díky menším odpruženým hmotám vyšší absorpční a tlumicí schopnosti, a proto je docíleno nižší hladiny vibrací.

Mechanismus nezávislého zavěšení kol je technicky velice podobný více prvkovému automobilovému zavěšení kol, proto je jízda v traktorech FORTERRA HD a FORTERRA HSX tak pohodlná jako v osobním automobilu.

Zetor Forterra náprava

Nejvyšší model FORTERRA HD je vybaven 100% uzávěrkou obou diferenciálů a souvraťovou automatikou. Souvraťová automatika snižuje počet úkonů při každém otáčení na souvrati, zjednodušuje tak obsluhu stroje a zajišťuje lepší manévrovatelnost. Tento systém spočívá v kombinaci automatického ovládání přední hnací nápravy 4WD, uzávěrek diferenciálu a zadního vývodového hřídele.

 • Odpružení kabiny u všech modelů
 • Odpružení přední hnané nápravy (FORTERRA HSX a FORTERRA HD)
Zetor Forterra náprava

Líbí se Vám tento traktor?
Kontaktujte svého nejbližšího prodejce

Přihlásit do newslettru