ZETOR world

ZETOR MAJOR členem týmu v Nemocnici Jihlava

ZETOR MAJOR členem týmu v Nemocnici Jihlava

Nemocnice je místem, kde odborníci pečují o naše zdraví a zachraňují lidské životy. Také Nemocnice Jihlava, přísp. org. má toto vše v popisu práce. Málokoho by ale na první dobrou napadlo, že pro takové poslání musí být vytvořeny vhodné podmínky. Jako například mít areál v perfektním stavu, a to především v zimě, kdy situaci komplikuje napadaný sníh.

Na řádně prohrnutém areálu nemocnice mohou záviset lidské životy, protože jím projíždějí vozy rychlé záchranné služby. Je nám ctí, že si Nemocnice Jihlava zvolila právě ZETOR MAJOR HS 80: traktor spolehlivý, výkonný a nenáročný na údržbu. „Traktor jsme zakoupili v říjnu loňského roku od společnosti MOREAU AGRI VYSOČINA spol. s r.o.,“ vypráví nám pan Martin Kos, řidič traktoru. „Pro práci v areálu využíváme i starší ZETOR 5211, ale ten už má odslouženo a bylo nutné pořídit modernější a spolehlivější stroj.“ S traktorem je pan Kos spokojený. Při zimní údržbě areálu si ho již vyzkoušel a libuje si, že bylo v kabině při práci příjemné teplo. Traktor pracoval se zadním pluhem a když napadlo větší množství sněhu, měl připravený také čelní nakladač. Areál nemocnice je rozsáhlý, proto je zde hodně práce i mimo zimu. „Máme k dispozici také vlečku pro svoz čehokoliv, co je zrovna potřeba. Právě teď traktorem odvážím papír do blízkého sběrného dvora,“ vysvětluje pan Kos.

Zetor Major 80 HS Nemocnice Jihlava  (2)min

Také Nemocnice Jihlava ví, co to znamená zažívat krušné chvíle v souvislosti s koronavirovou pandemií. Nyní se všem zde hodně ulevilo a dá se říct, že se postupně vrací do běžného režimu. My celé nemocnici přejeme, aby byla připravena na všechny očekávané i neočekávané situace a věříme, že náš traktor jí v tom bude maximálně nápomocný.

MAJOR HS 80 a MAJOR CL 80: V jednoduchosti je síla

MAJOR HS 80 je vybaven reverzační čtyřstupňovou plně synchronizovanou převodovkou doplněnou o třístupňovou redukční převodovku s dvoustupňovým násobičem krouticího momentu (PowerShift) a hydraulickým reverzorem (PowerShuttle). Díky tomu je dosaženo vhodného odstupňování převodových stupňů, které umožňují udržet motor v optimálních otáčkách při jakékoliv práci a drží tím spotřebu paliva na nízkých hodnotách. Traktor je vybaven až třemi hydraulickými sekcemi na zadní straně traktoru, hydraulika s mechanickou regulací pracuje za každých okolností spolehlivě.

V letošním roce byl představen model MAJOR CL 80 vylepšený o řadu novinek a technických inovací. Tou stěžejní je přechod na vyšší emisní systém. Ten je nyní doplněn o filtr pevných částic (DPF) a spolu s recirkulací výfukových plynů (EGR) a oxidačním katalyzátorem (DOC) zajišťuje plnění emisní normy Stage V. Implementací motoru s vyšším ES došlo také ke konstrukčnímu vylepšení u vzduchových brzd, u přívodu vzduchu a chlazení motoru nebo také u mechanické regulace hydrauliky. Výrazný posun směrem k vyššímu komfortu doznala také kabina. Zákazník si může na přání zvolit komfortněji vybavenou kabinu PLUS, která oproti kabině STANDARD nabízí mimo jiné klimatizaci v základní výbavě a na přání také možnost pneumatického odpružení sedadla nebo sedadlo spolujezdce. U obou nabízených kabin, které jsou konstruovány s ohledem na praktičnost využití, si lze zvolit variantu s pevnou střechou nebo variantu se střešním oknem a ochranou FOPS (ochrana obsluhy před padajícími předměty).

zpět na ZETOR World