ZETOR world

Sháníte parťáka třeba i ke krmení hospodářských zvířat? Pro ZETOR MAJOR to není žádný problém!

Sháníte parťáka třeba i ke krmení hospodářských zvířat? Pro ZETOR MAJOR to není žádný problém!

Traktory ZETOR nacházejí dlouhodobě využití po celém světě a pro řadu různých činností. V Estonsku na farmě Valingu Mõis doplňuje od září loňského roku dalších pět traktorů náš model ZETOR MAJOR CL 80.

Společnost Valingu Mõis byla založena v roce 1991 a specializuje se na chov skotu. Na ploše zhruba 600 hektarů obstarává na 400 krav. Zemědělské stroje jsou tak na farmě využívány zejména pro obdělávání polí s plodinami, které slouží jako krmivo pro zvířata.

ZETOR MAJOR CL 80 se přidal do traktorové flotily v září 2018, kdy se stal tak historicky prvním ZETOREM využívaným ve Valingu Mõis. Do stáje zemědělských strojů ho vybral osobně výkonný ředitel společnosti Urmas Maandi: „Při rozhodování o koupi byl stěžejní poměr ceny a kvality. Navíc jsem měl reference ze sousedství, kde už se ZETOREM měli pozitivní zkušenost.“

Po osmi měsících každodenního zápřahu má ZETOR na kontě 900 motohodin. Díky čelnímu nakladači se využívá především pro krmení zvířat a čištění a nakládání hnoje. Během chvilky se tak stal nezbytnou součástí flotily zemědělských strojů. Urmas Maandi oceňuje jeho spolehlivost a jednoduchost: „Pokud trávíte v traktoru na poli celé dny, je důležité, aby byl pohodlný, snadno nastavitelný a jednoduchý na ovládání. Preferujeme stroje s menším počtem elektronických zařízení, protože hodně elektroniky znamená možné selhání stroje, a to si nemůžeme dovolit. Nový ZETOR toto splňuje a je navíc rychlejší než předešlý model, takže jsme s ním moc spokojeni.“ Zrychlení celého procesu se projevilo také na zvýšení produktivity a větším výnosu.

Spolu s každodenním využíváním traktoru je pro nového majitele důležité také dobré propojení s oblastním dealerem, který je nápomocný nejen při koupi, ale samozřejmě pomůže i při nenadálých komplikacích či poruchách. Urmas Maandi byl s celým procesem nadmíru spokojený. „Celý nákup traktoru trval pouze týden, což jsem ocenil. Zástupce dealera byl kompetentní, vysvětlil všechny technikálie a také spolupráce s jejich technikem byla nad poměry rychlá,“ chválí Urmas Maandi přístup estonského dealera.

A jaké má farma plány do budoucna? V současnosti má Valingu Mõis celkem šest traktorů a deset zaměstnanců. Od svého vzniku hned po pádu Sovětského svazu úspěšně vzkvétá a rozrůstá se. Je tedy možné, že do budoucna přibyde k současnému traktoru MAJOR CL 80 ještě další přírůstek. Díky pozitivním zkušenostem by to tak opět mohl být ZETOR.  

zpět na ZETOR World