Zetor world

Stalo se! Srpen 2019

Stalo se! Srpen 2019

Pojďte se s námi podívat, co vše se v uplynulých týdnech odehrálo v ZETOR světě.

ZETOR na britských veletrzích

První prázdninový měsíc se nesl ve znamení britských lokálních veletrhů. Traktory ZETOR se představily na tradičním veletrhu Monmouthshire Show prezentujícím to nejlepší z venkovského života údolí Wye. Značka ZETOR se objevila také na jedné z největších britských výstav The Great Yorkshire Show v polovině července, kde zabodovaly modely ZETOR UTILIX 55HT s nakladačem ZC180c, ZETOR PROXIMA 120HS s nakladačem ZQ4s a ZETOR FORTERRA. Do třetice nechyběl ZETOR ani na New Deer show, kterou každoročně navštíví 8 až 10 tisíc návštěvníků.

Traktorová základna v severní Evropě

Severní Evropa láká k návštěvě zejména krajinou, najdete tu však i turisticky zajímavá místa spjatá se ZETORY. V Helsinkách můžete poobědvat v Restaurant ZETOR, v Ystadu zase navštívit muzeum našich traktorů. České traktory jsou v této oblasti oblíbené nejen jako spolehlivé stroje, ale také jako sběratelský kousky. Příznivci staré Z25 každoročně pořádají setkání těchto traktorů i závod ZETOR Acceleration Race.  Více o působení naší značky na severu Evropy si můžete přečíst ve článku zde.

Setkání stařečků

Historické traktory ZETOR jsou oblíbené i u nás. V sobotu 13. července se jich navzdory nepříznivému počasí sešlo na pátém setkání historických traktorů ve Škrdlovicích rekordních 108. Traktory absolvovaly dvě spanilé jízdy na Velké Dářko a Světnov a předvedly se zájemcům při komentované prohlídce. Zpestřením byla soutěž „O Zlatou kliku“, v níž se soutěžilo v nastartování traktoru Z25 klikou.

Traktory mezi meruňkami

O týden později, tedy v sobotu 20. července, měli fanoušci starých traktorů příležitost vidět historické stroje během 30. ročníku Miroslavského meruňkobraní. Do akce prezentující regionální zemědělství se zapojil i náš dealer Agroservis Nejedlý. Při spanilé jízdě se představily traktory od roku výroby 1939, ale k dispozici byly i nové traktory ZETOR všech výkonových řad. Na zkušebním okruhu se zájemci svezli v traktorech ZETOR MAJOR HS 80, ZETOR PROXIMA HS 90 a ZETOR CRYSTAL HD 170. Bonusem byl traktorvláček s trasou vedoucí ke stanovišti historických automobilů i do centra města.

Krasojízda Polskem

Ani u našeho severního souseda traktory ZETOR nezahálejí. Na 42. ročníku veletrhu AGRO-TECH 2019 u obce Minikowo se prezentovalo kompletní produktové portfolio od řady UTILIX až po CRYSTAL. Na největší zemědělskou výstavu v severozápadním Polsku dorazilo na 300 vystavovatelů a více než 35 tisíc návštěvníků. Traktory ZETOR nebudou chybět ani na AGRO SHOW, vrcholu polské výstavní sezóny, ve městě Bednary od 19. do 22. září. Veletrh je s 800 vystavovateli a 140 tisíci návštěvníky zároveň největší zemědělskou výstavou pod širým nebem v Evropě.

zpět na Zetor World