ZETOR world

Po roce zpět na místě činu aneb z Fotra na tripu se stal Otec zemědělec

Po roce zpět na místě činu aneb z Fotra na tripu se stal Otec zemědělec

Loni na jaře jste mohli sledovat, jak si Josef Vrtal, motoristický expert z pořadu Autosalon, vede za volantem traktoru ZETOR. Na to, že to byla jeho první jízda v takovém stroji, si nevedl vůbec špatně! S druhým nejvýkonnějším zástupcem z portfolia společnosti ZETOR TRACTORS, modelem FORTERRA, si vyzkoušel práci s podmítačem a byl mile překvapený, co všechno tento český traktor dokáže. Letos se Pepa společně se štábem vrátil na místo činu, aby za volantem legendárních brněnských traktorů na vlastní kůži okusil další každodenní pracovní povinnosti zemědělce. A jak mu to šlo tentokrát?

Na Pepu čekala hned trojice traktorů ZETOR – CRYSTAL HD 170, FORTERRA HD 150 a také modernizovaná PROXIMA HS 120. Ta byla poprvé slavnostně představena veřejnosti v březnu tohoto roku a hned při své premiéře získala Zlatou medaili na veletrhu v polských Kielcích. Inovovaná PROXIMA zamíří k prvním zákazníkům na začátku příštího roku a Pepa byl tedy jedním z prvních, kdo ji mohl otestovat při práci na poli.

20221005_112554

Všechny traktory byly nachystány i s různými agregacemi pro práce, které jsou typické pro začínající podzimní období. PROXIMA pracovala se sekačkou na trávu a připravovala tak senáž pro místní koně na nadcházející zimu. CRYSTAL byl agregován s kompaktorem – strojem pro přípravu půdy, po němž se ke slovu dostala také FORTERRA, která měla za sebou kombinovaný secí stroj na setí pšenice.

Jste zvědaví, jak to celé dopadlo? Celou reportáž nyní můžete shlédnout na webu pořadu Autosalon. Přejeme vám příjemnou zábavu!

zpět na ZETOR World