ZETOR world

Představení závodního týmu Workoutland ACCR Czech Team v ZETOR Gallery!

Představení závodního týmu Workoutland ACCR Czech Team v ZETOR Gallery!

Minulý týden byl slavnostně představen nový automobilový tým Workoutland ACCR Czech Team, který se zúčastní nejslavnějšího vytrvalostního závodu na světě, RALLYE DAKAR 2023 v Saudské Arábii. Jakožto jeden z partnerů závodního týmu na jeho dakarském dobrodružství se společnost ZETOR TRACTORS spolupodílela na pořádání celé akce.

Prezentace se tak konala v prostorách ZETOR Gallery a slavnostní atmosféru kromě historických a moderních traktorů značky ZETOR doplňovalo také obrněné taktické vozidlo Gerlach z dílny sesterské společnosti ZETOR ENGINEERING.

Zetor fotoreport Workoutland ACCR Czech Team 2022 lukaskralphoto.cz _7

Přítomným novinářům a návštěvníkům se představila kompletní soutěžní posádka i se svým automobilem. Závodní speciál bude pilotovat zkušený český závodník Karel Trněný, kterého jako spolujezdec doplní Milan Horyl. Soutěže se zúčastní v kategorii T1 se speciálně upraveným vozidlem Ford F-150 EVO a doprovodným kamionem, který poveze kompletní servisní zázemí. Posádka zde také najde i privátní část pro odpočinek. Tým doplní zkušení mechanici Václav Sedláček a Luboš Gregor v čele s Bohumírem Svobodou, který již má za sebou několik účastí na Dakaru.

„Cíle pro letošní účast jsou otevřené, za úspěch budeme považovat dojetí do cíle a případné umístění pak bude vítaným bonusem. Především nám jde o otestování techniky a získání zkušeností pro příští rok. Náš tým totiž vznikl až letos a Rallye Dakar bude naší první velkou společnou akcí,“ přiblížil na tiskové konferenci Karel Trněný, který již Dakar v roce 2017 okusil jako řidič kamionu.

Zetor fotoreport Workoutland ACCR Czech Team 2022 lukaskralphoto.cz _22

Zajímavostí je, že to není poprvé, kdy je značka ZETOR spojována se světem motorsportu. V roce 1980 spatřila světlo světa formule ZETOR, vyrobená převážně z komponent této světoznámé brněnské firmy, která se následujících 10 let účastnila převážně tuzemských motoristických závodů.

„Jako česká společnost jsme se rozhodli podpořit tento nový český automobilový tým, protože jak ZETOR, tak Workoutland Team spojuje odhodlanost, vytrvalost a houževnatost za jakýchkoliv podmínek. Zatímco traktory značky ZETOR již 76 let slouží generacím farmářů a zemědělců a překonávají všemožné nástrahy ve více než 130 zemích světa, Workoutland ACCR Czech Team se vydává do boje s nástrahami jednoho z nejnáročnějších motoristických závodů na světě a my jsme nesmírně rádi, že budeme u toho,“ uvedl Dominik Moser, marketingový manažer společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Zetor fotoreport Workoutland ACCR Czech Team 2022 lukaskralphoto.cz _2

Rallye Dakar je nejslavnější vytrvalostní závod na světě. První ročník se konal v roce 1979, kdy se jelo z Paříže do Dakaru. Jméno hlavního města Senegalu je stále v názvu závodu, i když rallye už v Dakaru dávno nekončí. Od roku 2009 se závod přesunul do Jižní Ameriky a poslední 3 roky se jelo v Saúdské Arábii. Letošní Rallye Dakar startuje 31. prosince 2022 a potrvá do 15. ledna 2023. Na účastníky 45. ročníku čeká 14 náročných etap a my přejeme celému Workoutland ACCR Czech Teamu hodně štěstí v jejich zdolávání!

mapa
 
zpět na ZETOR World