ZETOR world

Expanze na indický trh pokračuje. VST ZETOR představil nové modely vyvinuté pro potřeby místních zemědělců.

Expanze na indický trh pokračuje. VST ZETOR představil nové modely vyvinuté pro potřeby místních zemědělců.

Společnosti ZETOR TRACTORS a.s. a VST Tillers Tractors Ltd. představily minulý týden na veletrhu CII Agro Tech India 2022 v indickém Chandigarhu nové traktory určené pro místní trh. Spolupráce na jejich vývoji mezi ZETOREM a tradičním indickým výrobcem navazuje na podpis memoranda o vzájemné spolupráci, které spolu firmy uzavřely v roce 2020. Mezi významnými hosty, kteří se slavnostního představení zúčastnili, byli kromě zástupců obou firem také viceprezident Indické republiky pan Jagdeep Dhankhar a velvyslankyně České republiky v Indii paní Eliška Žigová.

Nové modely o výkonu 45 a 50 koní se budou na indickém trhu prodávat pod společnou značkou VST ZETOR a byly navrženy přesně pro potřeby místních farmářů. Jedná se o spolehlivé a odolné stroje, jejichž základem je výkonný motor vlastní výroby. Jednoduché ovládání a krátký poloměr otáčení umožnuje novým traktorům vykonávat širokou škálu pracovních úkolů i ve ztížených pracovních podmínkách.

„Vývoj traktoru neprobíhal v úplně jednoduché době. Celosvětová pandemie Covidu-19 a s tím spojené různé restrikce, omezení a narušení globálního trhu byly pro nás všechny velkou výzvou. Ale i díky profesionálnímu přístupu partnerů z VST se nám podařilo tyto překážky překonat a vytvořit stroj, který má všechny předpoklady k tomu, aby se stal úspěšným. V uplynulých týdnech prošly prototypy úspěšně finální fází testování v našem výrobním a vývojovém centru v Brně a očekáváme, že první traktory si zákazníci převezmou v příštím roce,“ uvedl Róbert Harman, výkonný ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a.s., který odhalil obě novinky společně s Antony Cherukarou, výkonným ředitelem VST Tillers Tractors Ltd.

VSTZETOR3

Společnost VST byla založena v roce 1967, ale její historie sahá až do roku 1911. Jedná se o průkopníka v oblasti motorových kultivátorů v Indii a v současné době zároveň i o jejich největšího výrobce. Kromě toho vyrábí také traktory a další zemědělské nástroje. Celosvětově působí ve více než 20 zemích v Asii, Evropě a Africe.

„Od počátku existence naší společnosti chceme přinášet zákazníkům inovativní a kvalitní produkty. Spolupráce se ZETOREM nám umožnila uvést na trh výrobky, které nabízejí vyšší produktivitu, pohodlí a jednoduchost a odpovídají tak nárokům dnešních zemědělců. VST ZETOR je vyvinut tak, aby poskytoval co nejlepší výkonnost pro co nejlepší pracovní výsledky našich zákazníků. V blízké budoucnosti pak plánujeme uvést na trh další modely traktorů VST ZETOR,“ dodal Antony Cherukara.

VSTZETOR8

Představení nových traktorů si nenechal ujít viceprezident Indické republiky pan Jagdeep Dhankhar

Působení ZETORU v oblasti jižní Asie má dlouhou tradici sahající až do 60. let minulého století, kdy se do Indie začaly vyvážet tisíce brněnských traktorů. Následovalo několik partnerství s místními výrobci formou licenčních smluv nebo společných podniků. Jen mezi roky 1970 až 1990 takto vyjelo z bran indických továren přes 60 tisíc traktorů. Od roku 2014 je ZETOR na indickém trhu zastoupen dceřinou společností ZETOR INDIA PRIVATE LIMITED.

zpět na ZETOR World