ZETOR world

ZETORY u Baltu

ZETORY u Baltu

Dźwirzyno je překrásné místo mezi Baltským mořem a jezerem Resko Przymorskie. Proslavilo se díky jedné z nejkrásnějších pláží na polském pobřeží a jako jedno z nejčistších míst ke koupání v moři. Široká pláž z jemných, čistých a světlých zrníček písku přitahuje zejména v létě davy turistů a návštěvníků nejen z Polska, ale také z Německa a dalších zemí. Ale co má s pláží společného právě ZETOR??

Jednoduše se podílí na tom, aby navzdory návalu turistů zůstala pláž čistá. V Dźwirzyně a okolí se o čistotu pláží stará Obecní sportovní, turistické a rekreační středisko a používá k tomu právě traktor ZETOR PROXIMA zakoupený v roce 2008. Od konce roku 2018 ho doplňuje mladší bratr – výkonnější ZETOR PROXIMA CL 100.

Zetor Dźwirzyno 7

Obecní sportovní, turistické a rekreační středisko v Dźwirzyně bylo založeno v roce 2011, ale pod jinými názvy existuje již od roku 1977. Společnost řídí ředitel Grzegorz Czachorowski. V současné době firma zaměstnává 49 stálých zaměstnanců a v létě dalších 20 sezónních. O středisku i ZETORECH se nám podařilo pohovořit se zástupcem ředitele, panem Janem Tofilem.

Resized_20190328_093109_5188

Naše společnost se stará o celou oblast obce Kołobrzeg, ve které je 22 osad. Kromě jiného v tomto regionu čistíme i pláže, k čemuž využíváme právě traktory,” říká Jan Tofil.

Zajímalo nás, proč se zrovna ZETOR stal „tažným koněm” používaným pro práci na plážích.

První PROXIMU, koupenou v roce 2008 od dealera ZETORU, jsme si vybrali kvůli známosti značky a dobré spolupráci s dealerem. A byla to trefa do černého! Traktor je spolehlivý a v rukou řidiče pana Wiesława Siwka vykoná pořádný kus práce. Dodnes zvládnul již 11 tisíc motohodin bez větších poruch. Je výkonný, dynamický a bezchybný pro úkoly na pláži i v dopravě.

S nárůstem dalších činností jsme museli v roce 2018 koupit ještě jeden traktor s větším výkonem. Při výběrovém řízení nabídl ZETOR nejvýhodnější cenovou nabídku splňující všechny požadované parametry. Koupili jsme nejvýkonnější model z řady PROXIMA CL, tj. novou 100 s čelním nakladačem, který výrazně zvýšil funkčnost stroje,” vysvětluje Jan Tofil.

Zetor Dźwirzyno 3

Ukázalo se, že firma má poměrně velký strojový park: dva traktory ZETOR PROXIMA, čtyři nákladní přívěsy, tři lehké přívěsy, přívěs s generátorem proudu, zametací vůz Iveco a nákladní automobily Peugeot, VW Crafter a VW Caddy. Všechny stroje jsou ve výborném technickém stavu, a tak nás zajímalo, kdo má na starosti údržbu strojového parku.

Stroje v záruční době opravujeme u dealerů, u kterých jsme je zakoupili. Totéž platí i pro novou PROXIMU CL 100. Tu opravujeme ve firmě AGROKOM Sp. z o.o. v Kłosie. Musím přiznat, že se nám se společností AGROKOM znamenitě spolupracuje. Jsou vždy připraveni pomoci nebo podpořit nás v jakékoli záležitosti, nejen pokud jde o traktory ZETOR. Stroje mimo záruční servis si opravujeme sami. Jak vidíte na starší PROXIMĚ, myslím, že nám to jde dobře,” směje se  Jan Trofil.

Zetor Dźwirzyno 5

Víte, proč se pláž vláčí?

Většina zemědělských traktorů pracuje na polích a obdělává půdu. U moře je tomu ale jinak. Pláže se zde musí rovnat a čistit. K tomuto účelu jsou na traktoru určeny tzv. brány, které z písku odstraňují nečistoty a zároveň ho vyrovnávají. První ranní návštěvníci tak najdou písečné pláže dokonale vyrovnané a čisté, takže opalování a koupání v moři je mnohem příjemnější.

Na závěr jsme chtěli vědět, co u našich traktorů oceňují ve firmě nejvíce: „Nejdůležitější je životnost  těch 11 tisíc bezporuchových motohodin vypovídá o značce mnohé. Stejně tak jsou pro nás důležité nízké provozní náklady, spotřeba pohonných hmot, možnost oprav ve vlastní režii a široká nabídka náhradních dílů, které kupujeme prakticky na počkání ve firmě AGROKOM Sp. z o.o.”

zpět na ZETOR World