ZETOR world

ZETOR PROXIMA. Ideální pro rodinnou farmu

ZETOR PROXIMA. Ideální pro rodinnou farmu

Jak jistě víte, naše traktory si svoje zákazníky hledají a nacházejí téměř po celém světě. Pojďme se na chvíli vydat do Litvy, konkrétně na rodinnou farmu ve městě Užpaliai (okres Utena), kde naše traktory hospodaří. Farmu vede pan Ramūnas Milys a jeho syn Tautvydas Milys. Rozprostírá se přibližně na 45 hektarech půdy, kterou majitelé využívají zejména pro rostlinnou výrobu: pěstují okurky, zelí, brambory nebo cukrovou řepu. Vlastní vypěstovanou zeleninu si také sami zpracovávají. Co se týče živočišné výroby, tak bychom na této farmě mohli potkat jeleny, které Tautvydas a Ramūnas chovají.

S obhospodařováním farmy pomáhají dva traktory z modelové řady ZETOR PROXIMA. Starší PROXIMA CL, rok výroby 2015, pracuje převážně s čelním nakladačem a má najeto více než 2400 motohodin. Novější a silnější PROXIMA HS 120 je již oblečená v kabátu Pininfarina a protože je na farmě krátce, má najeto něco kolem 200 motohodin. Výhradním distributorem pro litevské zákazníky je společnost UAB SPECAGRA, která se značkou ZETOR spolupracuje již 12 let.

Litva4

PROXIMA patří mezi zákazníky značky ZETOR k nejoblíbenějším modelovým řadám, proto byl nový design aplikován po řadě MAJOR právě na ní. Kromě atraktivního vnějšího vzhledu disponují traktory PROXIMA řadou dalších vylepšení. Například jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší uživateli traktoru lepší výhled z kabiny i na břemena při práci s čelními nakladači. Inovací systému klimatizace a vytápění kabiny došlo navíc k výraznému navýšení jejich účinku. Při výrobě byly využity také nové technologie zvyšující pevnost materiálu.

zpět na ZETOR World