ZETOR world

ZETORU důvěřuji, říká polský zemědělec

ZETORU důvěřuji, říká polský zemědělec

Pan Zbigniew Sobiś vlastní rodinnou farmu v polském Saczynu, ve Velkopolském vojvodství. V roce 2005 převzal farmu od svých rodičů a v roce 2008 navázal spolupráci se ZETOR POLSKA, když potřeboval první nový traktor na rodinnou farmu. Po převzetí farmy a její modernizaci zaměřil pan Sobiś své podnikání na živočišnou výrobu.

Jak velká je vaše farma a jaký charakter má vaše podnikání?

Celková plocha naší farmy zahrnuje 72 ha, z toho 7 ha jsou louky a zbytek půdy slouží ke kultivaci. K tomu máme ročně 1000 kusů prasat, zhruba 60 kusů skotu a také pěstujeme kukuřici, obiloviny a brambory.

Jak velký je váš vozový park?

V současnosti využíváme čtyři traktory ZETOR. Minulý rok jsme si pořídili ZETOR CRYSTAL se 160 HP, od roku 2010 máme PROXIMU 65 a z těch straších vlastníme FORTERRU 11441 a traktor, který koupil můj otec v roce 1991 – ZETOR 5211.

Kolik lidí pracuje na vaší farmě a kdo se stará o vozový park?

 O farmu se starám já a moji dva synové. Běžnou údržbu strojů provádím sám a větší opravy a kontroly dělá prodejce – ZETOR POLSKA.

Kolik motohodin přibližně najedete a při jakých činnostech?

Nejčastěji traktory využíváme k orbě, ke sklizni brambor nebo kukuřice, dále s nimi ještě zajišťujeme postřiky a přípravu siláže. S každým strojem odpracujeme asi 160–200 motohodin. Teď nejvíce používáme ZETOR CRYSTAL na ty nejtěžší terénní práce.

Čeho si na traktorech značky ZETOR nejvíce vážíte?

Oceňuju nízké provozní náklady, vynikající servis a dlouhou životnost traktorů – náš ZETOR 5211 má 9800 motohodin a doposud jsme nemuseli dělat nic ani s motorem, ani s řízením.

Proč jste se rozhodl pro značku ZETOR?

První traktor koupil můj táta, na ZETORu jsem vyrostl. Traktorům ZETOR důvěřuju, vždy pro mě zůstávají číslem jedna.

Jak jste spokojen s nákupem strojů od prodejce?

Traktory, kromě 5211, jsem koupil přímo od ZETOR POLSKA v Kaliszi, mám to kousek. Úroveň servisních služeb i kvalita a dostupnost náhradních dílů jsou na vysoké úrovni. Díky ZETOR POLSKA jsem se také podíval do závodu v Brně, v České republice, což mi přijde jako skvělý způsob, jak propagovat svou značku. V kontaktu s prodejcem jsem poměrně často, nejenže nakupuji náhradní díly, ale na pobočce mi vždy ochotně poradí, navíc nejen se stroji ZETOR. Dostávám rovněž pozvánky na různé akce a třeba také vánoční přání.

zpět na ZETOR World