ZETOR world

Jak si vede CRYSTAL aneb Další příběh z mléčné farmy Henriho Venekampa

Jak si vede CRYSTAL aneb Další příběh z mléčné farmy Henriho Venekampa

Před rokem jsme se s Vámi podělili o příběh našeho zákazníka Henriho Venekampa z Nizozemska, který si tehdy pořídil novou PROXIMU HS 120. Na farmě traktor funguje především v agregaci s řezačkou siláže a jako pomocník při práci u silážní jámy. „Po celý rok, co traktor máme, zvládá svoji práci bez větší námahy,“ říká Henri Venekamp. „K jeho nejsilnějším stránkám patří jednoduchá technologie zaměřená na výkon, spolehlivost a také fakt, že vždy nabízí něco navíc. Je zkrátka uživatelsky přívětivý," dodává. Nyní se na mléčnou farmu vracíme, abychom Vám povyprávěli, jak se jim tu daří a co říkají na nový ZETOR CRYSTAL HD 170, který zde mají momentálně na vyzkoušení.

Rodina Venekampových hospodaří na stejné farmě již po několik generací. V současnosti vlastní 65 hektarů půdy a chovají 100 dojnic a 50 kusů drobného zvířectva. Henriho dědeček koupil svůj první traktor ZETOR 3011 v roce 1955. Henri sám si svůj první ZETOR (model 7711) koupil v devadesátých letech minulého století. V průběhu let tak vznikla zajímavá sbírka ZETOR, která se skládá z tuctu stařičkých strojů a také z novějších traktorů FORTERRA HSX 140 a PROXIMA HS 120.

ZETOR NL příběh zákazníka  (4)

Henri Venekamp provádí na farmě téměř všechny práce sám. FORTERRA je prý vynikající na sečení, orbu a hnojení pole, PROXIMA například na krmení krav a ZETOR 7711 na hrabání posečené trávy. "ZETOR se zkrátka hodí na každou práci,“ říká. O jiné značce neuvažuje, pro něj i jeho rodinu byl ZETOR vždy jasnou volbou. Pomohl k tomu i fakt, že přibližně kilometr od farmy kdysi býval prodejce této značky.

ZETOR NL příběh zákazníka  (6)

Na farmě v současné době probíhá testování traktoru ZETOR CRYSTAL HD 170. "Jsem opravdu zvědavý, co mi CRYSTAL nabídne," říká Henri. "Z toho, co jsem zatím viděl a vyzkoušel, jsem velmi mile překvapen. Traktor jezdí opravdu dobře, řazení je pohodlné a kabina působivá. Kromě toho traktor vypadá opravdu dobře,“ hodnotí. Tak uvidíme. Třeba se za rok na farmu opět vrátíme a přineseme vám další díl ze seriálu Venekampovic mléčná farma.

zpět na ZETOR World