ZETOR world

V Polsku září traktory ZETOR barvami

V Polsku září traktory ZETOR barvami

K ZETORU patří již celá desetiletí neodmyslitelně červená barva. Od přelomu jara a léta však najdete v Polsku několik traktorů ZETOR v jedinečném barevném provedení. Důvod? Společnost ZETOR POLSKA tak originálně ocenila a vyznamenala své čtyři dealery, kteří dosáhli významných obchodních úspěchů.

„Rok 2018 je pro některé naše dealery z pohledu prodejů traktorů ZETOR velmi zajímavý. V období od května do června se hned čtyřem z nich podařilo překonat hranice v počtu prodaných strojů. V Kaliszi jsme si pro ně připravili odměnu v podobě barevně upravených FORTERR HSX, které jsme jim slavnostně předali,” vysvětluje Arkadiusz Fułek, ředitel ZETOR POLSKA Sp. z o.o.

z-vystavy-1

Vyznamenány byly společnosti Interwax sídlící ve městě Żnina, se kterou ZETOR POLSKA spolupracuje od roku 2002. Interwax obdržel stříbrnou FORTERRU HSX 140 za jubilejní tisící prodej traktoru ZETOR. Další oceněnou byla firma AGROMASZ z polského Rzekunia, se kterou polská afilace spolupracuje od roku 1998. AGROMASZ dokázala za 20 let spolupráce prodat 1300 traktorů a získala FORTEROU HSX 130 v bílé barvě. Společnost Kunert Sp. Jawna se sídlem z v Poladowa dosáhla ještě vyšší mety, když od roku 1996 prodala 1500 traktorů ZETOR, do sídla firmy putovala FORTERRA v matně šedé úpravě. A konečně, za překonání hranice 2000 prodaných traktorů od roku 1997, získala FORTERRU HSX 140 v černé barvě, firma ROLMECH Sp. z o.o. z Płońska.

3

„Ocenění dealeři překonali vysoké hranice prodejů. Za jejich práci, péči o zákazníka nebo přístup k řešení vzniklých situací jim patří naše velké poděkování. Jsme rádi, že si pro spolupráci vybrali právě značku ZETOR, a že jsme jim aspoň touto neobvyklou formou mohli vyjádřit naše poděkování. Věřím, že vzájemná spolupráce bude i nadále pokračovat a rozvíjet se, a že dosažený úspěch bude motivační nejenom pro prodejce v Polsku, ale i v dalších zemích po celém světě, kde má značka ZETOR zastoupení,“ říká Lukáš Krejčíř, finančních a obchodní ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

1

Pro barevné úpravy byl vybrán model FORTERRA HSX. Důvodem byla skutečnost, že v první polovině roku byla nová generace FORTERRY HSX žhavou novinkou, když po modernizaci získala novou ECO 40 převodovku šetřící provozní náklady při vyšších a maximálních rychlostech (v rychlosti 40 km/h stroj pracuje na úsporných 1750 otáček za minutu) a dále také odpruženou přední nápravu, čímž se zvýšil jízdní komfort stroje, nebo systém nových brzd apod.

6

„Našim záměrem bylo ocenit tvrdou a úspěšnou práci dealerů a zároveň jim jako poděkování předat něco jedinečného, s čím mohou zaujmout a přilákat pozornost okolí. Speciální barevný polep je dokonalé řešení, tímto originálním provedením zaujme traktor každého na poli i mimo něj. Při výběru barevné kombinace jsme byli v kontaktu s dealery a konkrétní barevné provedení je jejich volbou. Například firma AGORMASZ si zvolila barvy, které odpovídají barvám společnosti. Z dostupných informací víme, že stroje budou sloužit jako demo traktory, tedy budou k vidění na předváděcích akcích dealerů a v sídlech jejich společnosti. Stroje jsou plně v majetku dealerů a ti s nimi mohou libovolně nakládat,“ upřesňuje Arkadiusz Fułek, ředitel ZETOR POLSKA Sp. z o.o.

ZETOR POLSKA hodlá v těchto nebo podobných aktivitách pokračovat i v budoucnu a dále chce oceňovat spolupracující společnosti za jejich přínos a za dosažené výsledky.

7

Traktory ZETOR i nadále zůstávají v sériovém provedení červené. V traktorovém byznysu je právě barva stroje jedním ze signifikantních znaků, podle kterého se dají jednotlivé značky rozpoznat. Původní ZETORY vyráběné od roku 1946 byly tmavě zelené, což bylo v důsledku velkých skladových zásob vojenské maskovací barvy ve Zbrojovce Brno, kde se stroje začaly vyrábět. Od 60. let se ustálila barevnost traktorů ZETOR na dvou barvách – červené a světlé modré. Červené traktory byly určeny pro export do západních zemí a středního východu, světle modré pak putovali na domácí trh a do zemí východního bloku. Od 80. let byla barevnost traktorů ZETOR sjednocena a stroje se vyráběly v kombinaci červené a černé v různých poměrech. Pro stávající produkty je charakteristická červená, a to i na ráfcích kol.

Ze speciálních barevných provedení v novodobé historii můžeme zmínit FORTERRU HSX vyvedenou v řeckých národních barvách, která byla předána společností ZETOR TRACTORS a.s. řeckému distributorovi jako poděkování za 60letou spolupráci, nebo limitovanou edici červeno bílých traktorů ZETOR nabízených v omezeném množství v Polsku v rámci oslav 25. výročí existence společnosti na trhu.

zpět na ZETOR World