ZETOR world

Na plantážích ve Vietnamu se opět prohánějí traktory ZETOR

Na plantážích ve Vietnamu se opět prohánějí traktory ZETOR

Tradice značky ZETOR je silná nejenom u nás ve střední Evropě, ale po celém světě. I když se většina prodejů soustředí na evropské trhy, jsme velice rádi, když vidíme, jak se legendární červené traktory prohání na polích v zemích, které mnoho z nás považuje za exotické. Jedním z takových příkladů je Vietnam. Země, kde má ZETOR historicky dobrou pověst a kde je zemědělství základním stavebním kamenem místního hospodářství. Pracuje v něm přes 20 miliónů obyvatel, což je více než pětina populace tohoto asijského státu. I díky tomu je Vietnam jedním z předních světových producentů a vývozců mnoha zemědělských produktů jako je káva, pepř, rýže, kešu nebo čaj.

Výše zmiňovaná dobrá pověst se váže do daleké minulosti. Konkrétně do období let 1960–1980, kdy ZETOR dodával do Vietnamu své traktory. Za 20 let spolupráce bylo do oblasti dovezeno až 2000 strojů, které se výborně uplatnily zejména na rýžovištích.

V roce 2018 se ZETOR na tento trh vrátil, když navázal spolupráci s lokálním partnerem, společností GOLD MAX CO., LTD. Ta se v rámci obchodní strategie soustředí primárně na výkonový segment 50–110 koní, který je ve Vietnamu nejpopulárnější. Společnost si zakládá na své energii a vášni, se kterou pomáhá farmářům najít způsoby, jak pracovat moderně a efektivně. I z tohoto důvodu pořádají pravidelně menší akce pro lokální zemědělce, kde se zaměřují na konkrétní specifika daného regionu. Několikrát ročně se také účastní velkých přehlídek a veletrhů, ale jsou to právě tato menší lokální setkání, kde lze nejlépe porozumět potřebám a přáním jednotlivých zákazníků a zároveň jim představit a ukázat výhody traktorů ZETOR.

Vietnam 2

Zástupci společnosti GOLD MAX CO., LTD na TRACTOR DEMO SHOW v provincii Tay Ninh

Jedna taková akce se odehrála v provincii Tay Ninh. Ta se nachází v jižní části země a místní zemědělci se zde věnují převážně pěstování manioku a cukrové třtiny. K tomu používají stroje s výkonem kolem 80 koní a více. Na akci byly proto farmářům předvedeny modely ZETOR GLOBAL 2160, ZETOR GLOBAL 2175, ZETOR GLOBAL 2190 a ZETOR PROXIMA 120. Účastníci měli možnost si traktory vyzkoušet společně s diskovým pluhem či talířovými branami, které patří k nejčastěji používaným agregacím v oblasti. Předváděcí akce se zúčastnilo 60 hostů, kteří si traktory ZETOR nemohli vynachválit.

Jak celá událost a její příprava probíhala, se můžete podívat v následujícím videu a fotogalerii.

 

zpět na ZETOR World