ZETOR world

ZETORÁCKÉ 5+1 | Září

ZETORÁCKÉ 5+1 | Září

Přinášíme vám novou várku zajímavostí ze světa ZETORu. Našli jste někdy ve skořápce místo ořechu traktor? Chcete vědět, jak traktory ZETOR lámou rekordy? Nebo jak vypadá model PROXIMA v novém designu? Pak čtěte dále!

Po modelu MAJOR sjel z výrobní linky v novém designu také model PROXIMA. Premiérově se ukázal na veletrhu AGRO SHOW v Polsku, na českém trhu se oficiálně představí během Mistrovství České republiky v orbě 5. října v Žabčicích u Brna. Nová podoba modelu opět není pouze elegantní, ale také plná funkčních vylepšení. Jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší traktoristovi lepší výhled z kabiny i na břemena při práci s čelními nakladači. Model disponuje také účinnější klimatizací a vytápěním kabiny či novými technologiemi zvyšujícími pevnost materiálu.

PROXIMA se představila v novém designu

Jaký nejmenší model traktoru ZETOR jste kdy viděli? K rekordmanům by se jistě zařadil papírový model pana Zbyňka Havláta, který je jen o něco málo větší než dvoukoruna a vejde se do ořechové skořápky. Přesto je detailně propracovaný a byl dokonce oceněn na letošním ročníku výstavy Papírové jaro.

Oficiální rekordy překonaly skutečné traktory ZETOR na akci VYSOČINA ZETOR SHOW v Novém Městě na Moravě. Traktorům se podařilo vytvořit nebo překonat čtyři české a jeden světový rekord. Podle českých statistik se do té doby sešlo na jednom místě 103 traktorů jedné značky a 231 traktorů bez ohledu na značku, což letošních 237 traktorů ZETOR na jednom místě hravě překonalo. Akce přinesla také nové rekordy v kategoriích nejdelší jedoucí kolona traktorů a nejdelší jedoucí kolona traktorů jedné značky. V celosvětovém měřítku byl pak pokořen litevský rekord 117 traktorů značky ZETOR na jednom místě.

I díky péči našich fanoušků nemusí ani ty nejstarší traktory končit na smetišti. Důkazem je třeba nedávná renovace modelu 2011, do které se pustil náš zákazník z Chorvatska. Traktor z roku 1963 tak čeká ještě zářná budoucnost! 

Není k dispozici žádný popis fotky.

Zajímá vás, co všechno zvládne ZETOR FORTERRA 140 HSX? Norský časopis Better Gardsdrift ho podrobil tvrdé zkoušce. Traktor otestoval při nakládacích pracích jako zvedání kamenů či velkých pytlů, ale i na silnici či v podmínkách ztížených sněhem.

 

BONUS:
Už jste na letošní podzim vybaveni teplým oblečením? Svůj šatník můžete doplnit i mikinami a bundami z nabídky našeho e-shopu. K vybraným modelům navíc získáte zdarma počítačovou hru Pure Farming, takže až nebude počasí přát práci na poli, můžete ji nahradit alternativou v pohodlí domova.

Screenshot_2019-10-02 Light-softshell dámská - Zetor cz