ZETOR world

Zlatý klas 2021 pro ZETOR PROXIMA HS 120

Zlatý klas 2021 pro ZETOR PROXIMA HS 120

Letošní 47. ročník mezinárodní výstavy Země živitelka byl pro společnost ZETOR TRACTORS a.s. obzvláště úspěšný. Z rukou odborné poroty převzali zástupci společnosti prestižní ocenění Zlatý klas za model PROXIMA HS 120. Cena byla udělena za nejlepší zemědělský produkt v kategorii mechanizace. Značka ZETOR tak navázala na úspěchy z předešlých let, kdy ocenění Zlatý klas získaly také modely z řady CRYSTAL (2018, 2015), FORTERRA (2012) a PROXIMA (2009).

„Modelová řada PROXIMA je pro zákazníky značky ZETOR nejčastější volbou. 80 % zákazníků, kteří si model z této řady vyberou, potvrzuje, že traktor má vše, co potřebují a jeho technické parametry jsou naprosto dostačující pro daný účel využití stroje“, říká Miloš Šubr, obchodní manažer pro český, slovenský a maďarský trh. „Že jsou traktory PROXIMA uživatelsky nejoblíbenější, vnímáme ještě intenzivněji v posledních dvou letech: od roku 2020 je totiž řada PROXIMA sériově vyráběna v designu ZETOR by Pininfarina.“ vysvětluje. (pozn.: v roce 2015 značka ZETOR zaujala celý zemědělský svět, když představila vizi budoucího designu traktorů, na které spolupracovala s italským studiem Pininifarina. Výsledný produkt má silnou estetickou hodnotu a hrdě reprezentuje novou ikonickou vizi značky ZETOR.) „Věříme, že právě výše uvedené atributy mají stěžejní podíl na udělení ocenění modelu PROXIMA HS 120,“ dodává Miloš Šubr.

zlaty-klas-2021

Modely z řady PROXIMA jsou univerzální traktory speciálně navržené pro práci se zemědělskými agregacemi, lesnickým zařízením, nářadím pro komunální služby a pro přepravu. Standardně jsou vybaveny kabinou s FOPS, pohodlným sedadlem, úložným prostorem a dalšími funkcemi, které obsluha traktoru ocení během dlouhé pracovní doby. Přední vývodový hřídel dosahuje výkonu až 60 kW, traktor může být vybaven systémem EHR a až čtyřmi páry rychlospojek. Vznětový čtyřválcový 16ventilový motor Zetor s vysokým převýšením krouticího momentu dosahuje výkonu od 76 do 117 HP. Spolehlivý a jednoduchý motor využívající systém mechanického vstřikování je méně náročný na provozní podmínky, údržbu i kvalitu paliva. Čtyřstupňová převodovka s třístupňovým automatickým násobičem a hydraulickou reverzací PowerShuttle nabízí 24 rychlostí vpřed a 24 rychlostí vzad. Model PROXIMA HS je nejlépe vybavený model řady.

190830 Proxima HS120 predobok pravy

Cílem soutěže ZLATÝ KLAS je ocenit špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky a mechanizace v zemědělství, dále také z potravinářství, lesního a vodního hospodářství včetně opravárenství. Soutěž vyhlašuje Ministerstvo zemědělství České republiky a koná se pod záštitou ministra zemědělství v rámci Mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Soutěží se podle vydaného Soutěžního řádu ve 4 kategoriích: rostlinná výroba, živočišná výroba, mechanizace, potravinářství a zpracovatelský průmysl. Přihlášené exponáty posuzuje soutěžní porota sestavená z odborníků (zástupci ministerstva zemědělství, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu).

zpět na ZETOR World