Zetor world

Rok plný oslav, 100 let české a slovenské státnosti

Rok plný oslav, 100 let české a slovenské státnosti

Dne 28. října oslavila Česká a Slovenská republika 100 let od svého vzniku a nabytí nezávislosti. Se vznikem samostatného Československa v roce 1918 vzniká i Zbrojovka Brno, kde se v roce 1946 narodil ZETOR. Rok 2018 byl rokem oslav nejen pro Českou republiku, ale i značka ZETOR si v průběhu roku připomněla řadu významných událostí.

Osmičky na konci letopočtu jsou pro český a slovenský národ osudové. V roce 1918 vzniklo samostatné Československo, v roce 1938 byla podepsána Mnichovská dohoda a Československo ovládli nacisti, od tzv. vítězného února v roce 1948 byli u moci komunisté, v roce 1968 naše území obsadila vojska Sovětů a jejich partnerů (tzv. vojska Varšavské smlouvy) a konečně se se Sametovou revolucí v roce 1989 do Československa vrací opět demokracie. 

Státní milníky ovlivňovaly i vývoj značky ZETOR. Se zrozením republiky v roce 1918 vzniká Zbrojovka Brno. Po druhé světové válce Zbrojovka přispěla k obnově zdevastované země a přišla s konceptem traktoru Z 25. Zvítězila v národní soutěži a získala tak monopol na výrobu traktorů v Československu a stroje od té doby nesou název ZETOR. V roce 1946 se tak zrodila legenda – značka ZETOR, která vyrábí traktory dodnes. Před 50 lety, v roce 1968, je ZETOR na pomyslném vrcholu, když představuje model Unifikované řady II nazvaný CRYSTAL. S traktorem jedinečné konstrukce a revolučního designu získal uznání celého světa. Na toto výročí značka navázala letos v létě uvedením modernizované generace CRYSTAL HD 170 na trh.

10)-25 A  polopas ve zkousce

A ještě k osmičkám – v roce 1998 představil ZETOR světu modelovou řadu FORTERRA. Robustní a silné stroje jsou nabízeny dodnes a i letošní 20. výročí si ZETOR připomněl uvedením modernizované generace strojů na trh.

„Jako značka, která přes 70 let pomáhá úspěšně utvářet zemědělský ráz krajin doma i v zahraničí, se hrdě hlásíme ke svému původu. Ke stému výročí přeji Česku i Slovensku mnoho dalších úspěšných století a uděláme vše proto, aby značka ZETOR byla významnou součástí historie jako dosud,“ komentuje Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s. výročí české a slovenské státnosti.

Tagy
zpět na Zetor World
Tyto webové stránky využívají soubory cookies k personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na Vašem zařízení.
Více informací