ZETOR world

ZETOR ukázal na Zemi živitelce nové modely, modernizovaný ZETOR CRYSTAL si odvezl ocenění Zlatý klas

ZETOR ukázal na Zemi živitelce nové modely, modernizovaný ZETOR CRYSTAL si odvezl ocenění Zlatý klas

ZETOR CRYSTAL byl největším lákadlem letošní expozice brněnského výrobce traktorů na Zemi živitelce, významné zemědělské události tohoto léta. Stroj zaujal také odbornou porotu, která traktoru udělila prestižní ocenění Zlatý klas. Stánek ZETORU si nenechali ujít ani český premiér, ministr zemědělství či ministryně financí. K vidění bylo všech 6 modelových řad z portfolia značky včetně MAJORU v novém designu, či UTILIXE a HORTUSE.

Stejně jako každý rok, i letos nemohly stroje a příslušenství značky ZETOR chybět na veletrhu Země živitelka. Brněnský výrobce na něm prezentoval nejnovější zástupce všech svých modelových řad, a to včetně ZETORU MAJOR v novém designu, nebo FORTERRY HD 150. Jejích sériová výroba začala teprve v červenci letošního roku. Velký ohlas ze strany veřejnosti i odborníků vzbudila také nová generace traktorů CRYSTAL. Ta na Zemi živitelce zažila celosvětovou premiéru. O významnosti této události svědčí i fakt, že ZETOR CRYSTAL HD získal prestižní ocenění Zlatý klas. Ten obdržela už i předchozí generace modelu uvedená na trh v roce 2015. Nový CRYSTAL HD na tento stroj navazuje a zákazníkům nabízí vylepšené parametry, jako je maximální výkon 171 koní, ECO 40 převodovka s rozsahem rychlostí 30/30, maximální zvedací sílu 10 tun, multifunkční ovládací panel a důraz na bezpečnostní prvky.

20180829-zz-8

„ZETOR CRYSTAL je nejsilnějším strojem v portfoliu značky ZETOR. Od představení prvního modelu uběhlo 50 let. Pro novou generaci CRYSTALU je charakteristické, že jde o silný a odolný stroj s nízkými náklady na údržbu a provoz. Jsme rádi, že veřejnost i porota vnímá kladně posun, který jsme v rámci vývoje udělali. Ocenění si vážíme a traktorům CRYSTAL přejeme minimálně dalších 50 let, kdy budou moci i nejnáročnějším zákazníkům dokazovat, jací to jsou neúnavní pracanti,“ komentuje ocenění Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

20180829-zz-10

Účast letošní Země živitelky byla opět vysoká. Veletrh navštívilo během pěti dnů výstavy okolo 100 tisíc návštěvníků z řad laiků i odborné veřejnosti, kteří si nenechali ujít novinky nejen ikonických červených strojů a jejich příslušenství, ale obecně celého zemědělského světa. Ke stánku ZETOR se vydala i delegace významných českých politiků, mezi kterými nechyběl premiér Andrej Babiš, předseda senátu Milan Štěch, ministr zemědělství Miroslav Toman, ministryně financí Alena Schillerová a náměstci ministerstva zemědělství Ladislav Skopal a Bohumír Dufek.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří se přišli na traktory ZETOR podívat, a těšíme se na vás opět při další příležitosti.

zpět na ZETOR World