ZETOR world

Co se v mládí se ZETOREM naučíš aneb Soutěž v orbě žáků

Co se v mládí se ZETOREM naučíš aneb Soutěž v orbě žáků

Dne 23. září pořádala Střední odborná škola Znojmo 16. ročník Krajské soutěže v orbě žáků zemědělských škol. Akce proběhla v Mašovicích u Znojma. Nad soutěží převzali záštitu hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek, předseda představenstva Agrární komory Znojmo Ing. Milan Ptáček a starosta města Znojma Jan Grois, MBA. Dlouholetým partnerem v pořádání soutěže je společnost NEJEDLÝ s.r.o., autorizovaný prodejce traktorů ZETOR.

Soutěž je jednou z činností Střední odborná školy Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, jakožto Centra odborného vzdělávání pro zemědělství. Přihlásilo se celkem sedm škol, z toho pět z Jihomoravského kraje a dvě z kraje Vysočina. Tři školy vyslaly i dívky. Celkem soutěžilo dvacet dva oráčů. Řadu soutěžících přijeli podpořit také jejich rodiče. V soutěžní kategorii Hoši zvítězil Lukáš Málek z pořádající školy. Mezi dívkami zvítězila Veronika Řezníčková ze SOŠ Třebíč.

V průběhu soutěže nabídla společnost NEJEDLÝ s.r.o. v zázemí firemního stánku možnost zhlédnout a vyzkoušet čtyři nové traktory značky Zetor: ZETOR COMPAX CL 25, ZETOR COMPAX CL 40 ve verzi s kabinou, ZETOR PROXIMA CL 110 a ZETOR CRYSTAL HD 170, který mohli diváci vidět při práci s pětiradličným otočným pluhem a byli také odborně seznámeni s nastavením otočného pluhu. ZETOR CRYSTAL představuje nejvýkonnější a nejlépe vybavený traktor v portfoliu značky ZETOR. Šestiválcový motor s výkonem 171 koní jej předurčuje k práci na středních a velkých farmách, k využití v rostlinné výrobě, k agregaci s různými zemědělskými stroji, stejně jako pro dopravu. Traktory ZETOR COMPAX jsou kompaktní a všestranné stroje pro profesionály v bezkabinové verzi nebo ve verzi s kabinou. Využití najdou především při letní a zimní údržbě obcí, firemních areálů i sportovišť a v zahradnictví.

Společnost NEJEDLÝ s.ro. se sídlem v Miroslavi působí na trhu přes 20 let. Stále širší škále zákazníků nabízí kvalitní servis a služby v oblasti agro–auto–pneu.

zpět na ZETOR World