ZETOR world

Novinky pro návštěvníky ZETOR GALLERY

Novinky pro návštěvníky ZETOR GALLERY

ZETOR GALLERY je ideální místo nejen pro milovníky zemědělské techniky, ale i pro rodiny s dětmi nebo skupinky přátel. Zkrátka pro kohokoliv, kdo si chce zpříjemnit volný den návštěvou netradičního muzea. Můžete si zde projít bohatou historii legendární brněnské značky, od nejstarších modelů, až po nejnovější traktory z portfolia ZETORU. Pro co možná nejlepší zážitek z vaší návštěvy doporučujeme využít našeho digitálního mobilního průvodce, díky kterému se dozvíte spoustu zajímavostí z historie i současnosti společnosti ZETOR. V prvním patře muzea pravidelně pořádáme různé tematické výstavy. Aktuálně si tady můžete prohlédnout kolekci neobyčejných dřevěných modelů, která vděčí za svůj vznik právě značce ZETOR.

Dřevěné modely v ZETOR GALLERY

Traktory ZETOR slaví letos již 76 let své existence. Za tu dobu jich sjelo z výrobních linek více než 1,3 miliónu a ze ZETORU se stala legenda, která ovlivnila život několika generací. Příkladem může být příběh Martina Navrkala, architekta, designéra a především autora stavebnic Vrky. Byl to právě ZETOR, konkrétně legendární model ZETOR 25, který pana Navrkala přivedl k navrhování a výrobě dřevěných modelů.

Dnes jeho společnost VRKY SPOLU s.r.o. vyrábí stavebnice aut, náklaďáků, autobusů, traktorů i letadel světoznámých českých i zahraničních značek. Popularita stavebnic Vrky spočívá v tom, že jsou vyvinuty a vyrobeny tak, aby jejich sestavení bylo snadné a modely šlo složit bez potřeby speciálních nástrojů a dovedností.

Tak si poznamenejte do kalendáře a navštivte výstavu Make VRKY Models, Not war, která aktuálně probíhá v ZETOR GALLERY. Dozvíte se nejenom, jak ZETOR přivedl pana Navrkala do světa modelů nebo jak se takové dřevěné stavebnice vyrábí, ale hlavně si zblízka prohlédnete nevšední dřevěné modely známých světových výrobců. Ve Fan shopu ZETOR GALLERY si navíc můžete dřevěné modely našich červených traktorů přímo zakoupit a odnést si tak domů suvenýr, který jistě udělá radost jak nejmenším návštěvníkům, tak i jejich rodičům a prarodičům. Dřevěné stavebnice traktorů ZETOR si také můžete rovnou zakoupit zde. Kompletní nabídku stavebnic Vrky potom naleznete na jejich e-shopu.

Pozvánka Vrky

Výstava trvá v ZETOR GALLERY do konce prázdnin

Vyzkoušejte digitálního mobilního průvodce

Pokud se navíc během vaší návštěvy ZETOR GALLERY chcete dozvědět více, než je napsáno na popiscích u vystavených modelů, tak máme řešení přesně pro vás! Staňte se svým vlastním průvodcem a přizpůsobte si návštěvu ZETOR GALLERY vašim potřebám. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je váš telefon.

Ve spolupráci se společností GoodShape jsme pro vás vytvořili komentovaného audioprůvodce s celkem 19 zastávkami. Vše funguje velice jednoduše. Stáhnete si na svém chytrém telefonu aplikaci TourStories a zvolíte si v ní prohlídku – Průvodce historií Zetor. Kompletní audioprůvodce vás následně vezme zpět časem bohatou historií značky ZETOR od legendárního ZETORU 25, až po současnou produkci brněnské továrny, včetně designového konceptu ZETOR by Pininfarina. Ten byl představen v roce 2015 a světová média o něm psala jako o nejvíce sexy traktoru na světě. Aplikace je zdarma a funguje pro operační systémy Android a iOS.

Pro skupiny nad 10 osob je i nadále možno zajistit komentovanou prohlídku našim vyškoleným pracovníkem. Rezervace je potřeba provést v předstihu v našem rezervačním systému. ZETOR GALLERY se nachází v Brně – Líšni přímo před areálem podniku ZETOR TRACTORS a pro návštěvníky je otevřená každý den od 10 do 17 hod. Těšíme se na vás!

zpět na ZETOR World