ZETOR world

Smích léčí, ZETOR pomáhá

Smích léčí, ZETOR pomáhá

Minulý týden jsme v ZETORU přivítali velice neobvyklého hosta. Byl plný pozitivní energie, vtipkoval a na nose měl červenou bambuli – ano byl to klaun. Překvapivě si nepřišel koupit traktor. ZETOR navštívil úplně z jiného důvodu. Hlavně to však nebyl obyčejný klaun, kterého všichni známe například z cirkusů nebo televize. Byl to Zdravotní klaun. Zaměstnanci Technického úseku se totiž rozhodli přispět na dobrou věc a finanční ocenění, které dostali od vedení společnosti za zodpovědný přístup k preventivní ochraně očkováním proti COVID-19, věnovali na charitativní účely. A volba padla právě na Zdravotního klauna.

Tato dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností již více než 20 let rozdává radost a smích nemocným dětem a jejich blízkým, osamoceným seniorům nebo i zdravotnickému personálu. V České republice působí 86 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují nemocnice, domovy pro seniory a hospice.

Symbolický šek na 15 000 korun, který jistě klaunům pomůže s jejich každodenní činností, si převzal pan Michal Chovanec, zástupce Zdravotního klauna, z rukou ředitele Technického úseku pana Marka Buchara. K tomu navíc obdržel malé suvenýry se jménem značky ZETOR, které snad nejen dětem udělají radost.

P1150057

A co přesně takoví Zdravotní klauni dělají? Jejich posláním je tvořit uvolněné prostředí nejen ve zdravotnických zařízeních a přinášet radost a dobrou náladu na místa, kde se jich příliš nedostává. Speciálně vyškolení Zdravotní klauni pozitivně působí na psychickou pohodu dětí i dospělých a přispívají tak ke zlepšení celkového zdravotního stavu.

Proč padla volba právě na Zdravotního klauna? Bylo to prý jednostranné rozhodnutí všech zaměstnanců úseku, kterým se líbí, jak Zdravotní klaun pomáhá pacientům procházet procesem léčby s úsměvem a humorem. Někteří ze zaměstnanců dokonce mají se Zdravotním klaunem i osobní zkušenost a jeho práci si nemohli vynachválit.

Setkání se odehrálo v krásném prostředí ZETOR GALLERY. Klaunovi se návštěva u nás moc líbila a naše traktory ho zaujaly. Možná proto, že mu barevně ladily s jeho nosem. Tak třeba si při příští návštěvě nějaký koupí.

zpět na ZETOR World