ZETOR world

ZETOR pomáhá

ZETOR pomáhá

Společenská odpovědnost firem je termín, se kterým se setkáváme již řadu let. Koncept jako takový se začal objevovat od druhé poloviny 20. století. A co přesně tento termín znamená? Jde o dobrovolný závazek firem vůči společnosti, ve které podnikají; o jejich odpovědné chování v oblasti ekonomické, sociální a environmentální. Zkrátka je to přístup, který upevní dobré jméno firmy a podpoří její důvěryhodnost. Firma tím dává najevo, že jí není lhostejná situace kolem ní.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. se v oblasti CSR (z anglického Corporate Social Responsibility) angažuje a zodpovědný přístup jí není cizí. Do konkrétních projektů se zapojují i sami zaměstnanci. Rok 2021 se nesl ve znamení pomoci dětem.

Obědy pro děti

U příležitosti letošního 75. výročí naše společnost vyhlásila akci „Přispíváme na dobrou věc“ a rozhodla se věnovat finanční dar ve výši 75 000 Kč projektu, který navrhnou a odhlasují přímo zaměstnanci firmy. Výsledkem této akce bylo slavnostní předání šeku zástupcům projektu Obědy pro děti. Díky finančnímu daru od nás může po celý školní rok obědvat 15 dětí! A o to přesně jde. Pomáhat tam, kde to má smysl. Protože školní obědy nejsou samozřejmostí pro každého školáka.

Touto problematikou se začala zabývat před osmi lety neziskovka Women for Women. Postupně se z tohoto projektu stalo velmi diskutované téma napříč společností. Obědy pro děti nejsou jen o zajištění pravidelné teplé stravy, ale zejména o pomoci smazat možnou bariéru mezi dětmi, které mají štěstí a školní obědy jsou pro ně běžná záležitost, a mezi dětmi, které by bez pomoci o možnost školního stravování přišly. Děkujeme, že můžeme být součástí tohoto projektu.

Zetor den pro deti-76_Klokánek Brno

Projekt Obědy pro děti se stal inspirací pro část zaměstnanců, kterým není osud životem zkoušených dětí lhostejný. A jak to celé vzniklo? Na začátku bylo ocenění zaměstnanců úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s. vedením společnosti za zodpovědný přístup k preventivní ochraně očkováním proti COVID-19. Toto ocenění zahrnovalo i finanční obnos, se kterým mohli zaměstnanci naložit dle vlastního uvážení. Celá částka ve výši 22 800 Kč tak putovala Fondu ohrožených dětí Klokánek v Brně-Líšni. Darovací šek si převzala Marcela Bublová, ředitelka líšeňského Klokánku, z rukou ředitele úseku Petra Konštackého.  Dle slov paní Bublové se i díky našemu daru podaří dát dohromady částku, za kterou plánují zrealizovat výstavbu zahradního krytého přístřešku v areálu. Děti tak budou moci trávit čas na čerstvém vzduchu i v případě nepřízně počasí.

P1150032_

Klokánek Brno nabízí přechodnou péči rodinného typu dětem ve věku 0–18 let, které z vážných důvodů nemohou zůstat ve své rodině a kterým je schopen zajistit uspokojení základních životních potřeb. Během pobytu je o děti pečováno do doby, dokud se nemohou vrátit zpět domů nebo do rodiny náhradní, případně do jiného zařízení dlouhodobé péče.

Tímto článkem bychom chtěli vyjádřit vděčnost a dík všem, kteří pomoc potřebným organizují a i přes občasnou nepřízeň systému to nevzdávají.

Tagy
zpět na ZETOR World