Zetor world

Hvězdy HC ZETOR opět zářily na ledě

Hvězdy HC ZETOR opět zářily na ledě

Značka ZETOR není spjatá pouze s výrobou traktorů, ale také s brněnským hokejem. Hokejové legendy zlaté éry HC ZETOR Brno se po 19 letech vrátily na led v exhibičním utkání s HC Colligo Břeclav. A ačkoli se jednalo o přátelský zápas, stojí za zmínku jejich vítězství 7:2.

Hokejový návrat v čase na břeclavském stadionu vidělo na sedm set fanoušků z Břeclavi i z Brna. Z nich si ještě mnozí vzpomněli na hráče Hamana, Tichého, Blatného, Duchoslava nebo Vítka, kteří se zápasu za HC ZETOR Brno zúčastnili. Atmosféru podpořily také repliky tehdejších dresů, a tak byl dojem z návratu do přelomu tisíciletí téměř dokonalý.

IMG_4242

Výzva k zápasu s hráči HC ZETOR Brno vyšla od HC Colligo Břeclav při příležitosti devatenáctého výročí legendárního utkání z dějin břeclavského hokeje. Tehdy se totiž nový břeclavský tým ve druholigových zápasech dostal až do čtvrtfinále. Pro oba týmy byl zápas příležitostí k setkání s bývalými spoluhráči, s nimiž už nejsou dávno v kontaktu. Časová zaneprázdněnost všech zúčastněných hokejistů byla také důvodem, proč se nečekalo až na dvacáté výročí, ale zápas se uskutečnil při první možné příležitosti.

IMG_3981„Byl to pro nás všechny úžasný zážitek. S některými kluky jsem se neviděl třeba dvacet let. A potěšilo nás, že si na zimák našlo cestu nějakých sedm stovek fanoušků. Jádro brněnských fans přijelo i s bubnem,“ uvedl brankář HC ZETOR Brno Dalimil Svoboda.