ZETOR world

ZETOR modernizuje modelovou řadu FORTERRA

ZETOR modernizuje modelovou řadu FORTERRA

Atraktivní design inspirovaný designovou studií ZETOR by Pininfarina, nový systém klimatizace, LED paket s kontrolerem světel, motor v emisním řešení Stage V a v neposlední řadě zvýšená bezpečnost. To vše přináší modelová řada FORTERRA v roce 2020. Nové stroje už sjíždějí z výrobních pásů a k prvním zákazníkům se dostanou v následujících týdnech.

Přes 22 000 prodaných kusů a 55 zemí světa – taková je bilance modelové řady FORTERRA od roku 1998, kdy se dostala k prvním zákazníkům. Stejně jako ostatní traktory, i FORTERRA v průběhu let prošla řadou inovací – z emisního stupně Stage IIIA až na aktuální Stage V. Letošní rok je pro traktory FORTERRA průlomový, a to s ohledem na novinky, které představuje.

Stroje se můžou pochlubit nejen novým designem, který podtrhuje sílu a dynamiku stroje, ale především řadou funkčních vylepšení. Implementace nového vzhledu umožnila využít inovovanou technologii plastů, která zajišťuje vyšší teplotní odolnost a UV stabilitu materiálu a zároveň byl vylepšen odvod tepla z motorové části traktoru.

Motory ZETOR v řešení EU Stage V uživatelům nových traktorů FORTERRA přinesou výrazné snížení spotřeby a emisí. Konstrukčně vycházejí z motorů splňujících normu Stage IV a zachovávají si tak provozně ekonomické parametry předchozí generace. Tyto agregáty byly testovány vědci z Mendelovy univerzity a výsledky studie potvrdily, že mají až o 19,2 % nižší spotřebu než motory v řešení Stage IIIB.

Nejvíce změn však zákazníci najdou v kabině. Zcela nový systém klimatizace a vytápění nabízí výrazné zlepšení účinku a uživatelům traktoru tak poskytne celodenní komfort i v horkých parných dnech.

K modernizaci došlo také u osvětlení.  U modelů FORTERRA HD je traktor již ve standardu vybaven LED paketem s kontrolorem pracovních světel a majáků. Obsahuje množství pokročilých funkcí jako je automatická aktivace pracovních světel dle zvoleného směru jízdy nebo paměťová funkce.  U modelů FORTERRA HSX je tato výbava k dispozici na přání.

Mezi další novinky patří systém mokrých brzd všech kol doplněný o posilovač, který přispívá k vyšší bezpečnosti stroje. Nové střešní okno spolu s vykrojeným tvarem střechy přináší lepší výhled na nakladač, a navíc již ve standardu splňuje bezpečnostní normu FOPS.

V nabídce řady FORTERRA pro rok 2020 jsou tři modely o výkonu 96 až 147 koní: FORTERRA CL, FORTERRA HSX a FORTERRA HD. Stroje najdou uplatnění v rostlinné a smíšené výrobě ale také při těžbě dřeva.

Tagy
zpět na ZETOR World