ZETOR world

ZETOR CRYSTAL získal ocenění Zlatý klas

ZETOR CRYSTAL získal ocenění Zlatý klas

Modernizovaný ZETOR CRYSTAL se takřka ihned po své premiéře na Zemi živitelce dočkal prvního úspěchu. Porota složená z odborníků uznávaných v oblasti zemědělství udělila stroji prestižní ocenění Zlatý klas.

20180824_Zlatý Klas 1

S mezinárodním agrosalónem Země živitelka se tradičně pojí také soutěž Zlatý klas. „Želízkem v ohni“ společnosti ZETOR TRACTORS a.s. byl modernizovaný stroj ZETOR CRYSTAL HD, který byl úvodní den veletrhu představen široké veřejnosti. Traktor zaujal nejen návštěvníky, kteří stánek ZETORU navštívili, ale také odbornou porotu.

„ZETOR CRYSTAL je nejsilnějším strojem v portfoliu značky ZETOR. Od představení prvního modelu uběhlo 50 let. Pro novou generaci CRYSTALU je charakteristické, že jde o silný a odolný stroj s nízkými náklady na údržbu a provoz. Jsme rádi, že veřejnost i porota vnímá kladně posun, který jsme v rámci vývoje udělali. Ocenění si vážíme a traktorům CRYSTAL přejeme minimálně dalších 50 let, kdy budou moci i nejnáročnějším zákazníkům dokazovat, jací to jsou neúnavní pracanti,“ komentuje ocenění Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

20180824_Zlatý Klas 2

Zlatý klas se CRYSTALU podařilo získat už v roce 2015. Tento model byl u zákazníků oblíbený pro svou spolehlivost v každé situaci. Nový CRYSTAL HD na tento stroj navazuje a zákazníkům nabízí vylepšené parametry, které deklarují, že se jedná o skutečného dříče. Nová generace se může pochlubit osvědčeným 6válcovým motorem Deutz se zdvihovým objemem 6,1 litrů a s maximálním výkonem 171 koní. Motor s dlouhou životností a nízkou spotřebou plní emisní limit STAGE IV. Důležitým prvkem je také úsporná ZETOR ECO 40 převodovka, která ve vysokých rychlostech dosahuje úsporných 1750 otáček za minutu. Traktor je vybaven nezávisle odpruženou přední nápravou, elektronickým ovládáním vnějších vývodů hydrauliky, multifunkčním ovládacím panelem a dalšími prvky, více zde.

Zlatý klas je tradiční soutěž vyhlašovaná Ministerstvem zemědělství ČR. Exponáty, které vystavovatelé přihlašují do soutěže, posuzuje a hodnotí porota sestavená z odborníků zejména ze zemědělských a příbuzných oborů – zástupců Ministerstva zemědělství ČR, odborného školství, výzkumných ústavů, kontrolních institucí zemědělsko-potravinářského komplexu a Výstaviště České Budějovice a.s.

20180824_Zlatý Klas 3

zpět na ZETOR World