Zetor world

Začala výroba modernizované FORTERRY HD

Začala výroba modernizované FORTERRY HD

Letošní léto je pro značku ZETOR významné. Jednak začala dlouho očekávaná sériová výroba prvních traktorů v novém designu, kterými se stali stroje modelové řady MAJOR (více čtěte zde). V červenci se také spustila sériová výroba modernizovaných FORTERR HD.

Sériová výroba FORTERRY HD s výkony od 127 do 147 koní začala v sedmém měsíci letošního roku a již v této chvíli jsou první stroje dodávány novým majitelům.

20180816_NEWS Forterra HD

„Rok 2018 je pro traktoráře zlomový. Od 1. ledna platí nová legislativa, která upravuje zásadním způsobem celou řadu aspektů, zejména jde prvky v rámci bezpečnosti stroje, jako jsou brzdné systémy apod. Dlouhodobě jsme se na uvedené připravovali a od podzimu loňského roku uvádíme na trhy postupně modernizované modely a modelové řady. Můžeme nyní potvrdit, že naši zákazníci a příznivci mohou opět vybírat ze všech traktorů, a dokonce i z větší. Úspěšně jsme rozšířili nabídku o stroje s výkony 40–70 koní, tedy o UTILIXE a HORTUSE a v září uvedeme na trh nejsilnějšího CRYSTALA,“ vysvětluje Lukáš Krejčíř, a finanční ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Pod kapotou FORTERRY HD se nachází ověřený úsporný 4válcový ZETOR motor v emisním řešení STAGE IV, stroj využívá dále ZETOR ECO 40 převodovku o rozsahu 30/30 s třístupňovým násobičem krouticího momentu PowerShift a elektrohydraulickým reverzorem PowerShuttle. Převodovka šetří obsluze provozní náklady zejména ve vyšších rychlostech v dopravě, kdy při 40 km/h pracuje na úsporných 1750 otáček za minutu.

Stroj disponuje maximální zvedací silou 8 500 kg. Traktory ZETOR FORTERRA jsou standardně vybaveny elektrohydraulickou regulací tříbodového závěsu, která zajišťuje vysokou efektivitu při práci s přípojnými zařízeními. Pro zjednodušení a zkvalitnění práce na poli je stroj Forterra HD vybaven souvraťovou poloautomatikou a 4sekčním rozvaděčem hydrauliky s elektrohydraulickým ovládáním.

Odpružená přední náprava, samostatné odpružení kabiny, nové natáčecí sedadlo a ergonomický multifunkční panel přináší obsluze vyšší pohodlí, než bylo u předchozího modelu. Nové hydraulicky ovládané mokré brzdy zajišťují vysokou bezpečnost stroje.

20180816_NEWS Forterra HD 2

V letošním roce oslavují FORTERRY 20 let od uvedení na trh. Za tu dobu bylo prodáno přes 21,5 tisíce strojů do 55 zemí světa. Výročí si ZETOR připomněl jednak jarní soutěží, do níž zapojila široká veřejnost na Facebooku a také speciálním polepem vybraného stroje, který je prezentován na výstavách.

zpět na Zetor World
Tyto webové stránky využívají soubory cookies k personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na Vašem zařízení.
Více informací