ZETOR world
  • 23.10.2023

Ráj pro všechny Zetoráky. V Belgii otevřeli nové Zetor Museum Hermana Michielse

Ráj pro všechny Zetoráky. V Belgii otevřeli nové Zetor Museum Hermana Michielse

Těší nás, když v ZETORU vidíme, že je naše práce ve světě stále uznávána. Jedním z příkladů je nově otevřené Zetor Museum Hermana Michielse v belgickém městě Houtvenne v Antverpách. Právě sem mohli návštěvníci poprvé zavítat v neděli 3. září 2023. Muzeum je pojmenováno po jeho zakladateli, panu Hermanu Michielsovi, který je zároveň i manažerem firmy Herman Michiels contracting company.

Značka ZETOR má prý v srdci pana Michielse speciální místo už od dětství. Hlubokou vášeň ke traktorům značky ZETOR zdědil po svém otci, který si jeden z nich poprvé koupil už v lednu roku 1966. A o pár let později vznikla jeho kolekce ZETOR traktorů, která je ve světe naprosto jedinečná. Sbírka obsahuje více než dvacet pět traktorů ZETOR. Najdete v ní první model ZETOR 25, stejně jako typy ZETOR Super 35, 50, modely UŘ1 či Crystal. Většina těchto traktorů prošla pečlivou renovací, takže jsou technicky i opticky v dokonalém stavu.

Foto_2V muzeu dostanete příležitost prozkoumat stále rostoucí sbírku produktů značky ZETOR.  Propagační materiály, provozní manuály, knihy s náhradními díly, modely, suvenýry, vzácné černobílé fotografie, fotografie z archivu Michiels contracting company, kalendáře, časové osy a další unikátní klenoty týkající se značky ZETOR.

Kromě zmíněných produktů tu najdete také nespočet smaltovaných cedulí, starých benzínových pump, krásně zásobené vitríny, informační tabule, pohodlné rohy pro sledování filmů nebo malé muzeum s drobnými poklady na mezipatře. Ano, je to tak, Zetor Museum fanouškům nabízí skvělý zážitek ukazující archivní skvosty traktorů a zároveň se dotýká i doby, kdy se společnost ZETOR formovala.

Celý náš ZETOR team si velmi váží nadšení a oddanost pana Michielse. Je to právě nadšení, co činí značku ZETOR tak výjimečnou. Jsme hrdí, že této ohromující sbírky můžeme být součástí. Panu Michielsovi a jeho Zetor Museu přejeme hodně štěstí v budoucnu a spokojené, často se vracející návštěvníky. 

A jak Zetor Museum Harmana Michielse vypadá? Přesvědčte se sami podíváním na následující fotografie!

zpět na ZETOR World