tiskové zprávy

PROXIMA se představila v novém designu

24.9.2019

Nový design modelové řady PROXIMA byl představen na veletrhu AGRO SHOW od 19. do 22. září v polském městě Bednary. Do sériové výroby se traktory dostanou začátkem příštího roku, v české premiéře se však představí už 5. října na Mistrovství České republiky v orbě.

 „PROXIMA patří k nejoblíbenějším modelovým řadám, proto jsme se rozhodli aplikovat nový design po modelech MAJOR právě na ní. Ten vychází opět z designového konceptu od italského studia Pininfarina a do budoucna ho využijeme i na další modelové řady,” uvádí Jakub Hurta, manažer marketingu společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Kromě nového designu disponují traktory PROXIMA řadou dalších vylepšení. Například jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší uživateli traktoru lepší výhled z kabiny i na břemena při práci s čelními nakladači. Inovací systému klimatizace a vytápění kabiny došlo navíc k výraznému navýšení jejich účinku. Při výrobě byly využity také nové technologie zvyšující pevnost materiálu.

Nový design byl představen při příležitosti 15. výročí modelové řady PROXIMA. Na trhu se objevila prvně v roce 2004 jako nástupce starších modelů. O tři roky později následovala série PROXIMA PLUS s přední a zadní nápravou určenou pro těžké zatížení a hned v dalším roce PROXIMA POWER s novým elektrohydraulickým reverzním řazením.

K dispozici budou tři modely o výkonu 76–117 koní: PROXIMA CL, PROXIMA GP a PROXIMA HS. Nový design bude aplikován na všechny modely, ale také na další modelové řady.

„Traktory PROXIMA najdou uplatnění v menších i středně velkých zemědělských podnicích, v lesnictví nebo komunálních službách. Jde o univerzální traktory s jednoduchým ovládáním, které jsou ideální téměř pro všechny práce. Výborné jsou také pro práci s čelními nakladači,” dodává Jakub Hurta.

Českým zákazníkům se modelová řada PROXIMA v novém designu představí už 5. října na Mistrovství České republiky v orbě v Žabčicích, které je jednou ze zastávek letošní ZETOR TRACTOR SHOW.

Na AGRO SHOW se kromě PROXIMY představily také modelové řady kompaktních traktorů COMPAX a traktorových sekaček PRIMO, které budou pilotně nabízeny na polském trhu. Traktory řady COMPAX najdou využití především při letní i zimní údržbě obcí, firemních areálů i sportovišť a v zahradnictví. Jsou dostupné ve výkonovém rozsahu 25 až 37 koňských sil. Traktorová sekačka ZETOR PRIMO HT 20 disponuje motorem o výkonu 19 koňských sil a najde uplatnění zejména při údržbě travnatých ploch.

 

PR & komunikace

zmedia@zetor.com