ZETOR world

ZETOR PROXIMA oslaví 15. narozeniny novým designem

ZETOR PROXIMA oslaví 15. narozeniny novým designem

Při příležitosti letošního 15. výročí představí ZETOR modelovou řadu PROXIMA v novém designu. Úplně poprvé se v novém kabátě představí na veletrhu AGRO SHOW v polském městě Bednary od 19. do 22. září. Po traktorech MAJOR jde už o druhou řadu modelů vycházejících z designového konceptu, na kterém ZETOR spolupracoval s italským studiem Pininfarina.

Stejně jako u modelové řady MAJOR je aplikace nového designu u traktorů PROXIMA spojena s řadou funkčních vylepšení. Například jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší traktoristovi lepší výhled z kabiny i na břemena při práci s čelními nakladači. Inovací systému klimatizace a vytápění kabiny došlo navíc k výraznému navýšení jejich účinku.

K dispozici budou tři modely o výkonu 76–117 koní: PROXIMA CL, PROXIMA GP a PROXIMA HS. Při vývoji značka vychází vstříc požadavkům a potřebám svých zákazníků. Pro svou univerzálnost si tak nalezla své příznivce po celém světě. Českým zákazníkům se modelová řada PROXIMA v novém designu představí 5. října na Mistrovství České republiky v orbě. K prvním zákazníkům se pak dostane na začátku příštího roku.

Traktory PROXIMA najdou uplatnění v menších i středně velkých zemědělských podnicích, v lesnictví nebo komunálních službách. Jde o univerzální traktory s jednoduchým ovládáním, které jsou ideální téměř pro všechny práce, těžšího i lehčího charakteru. Výborné jsou také pro práci s čelními nakladači.

zpět na ZETOR World