tiskové zprávy

Značka ZETOR představí v USA nové traktory a nový ZETOR design

15.2.2018

Známá evropská značka ZETOR, která má své zastoupení také v USA, se představí na veletrhu National Farm Machinery Show (NFMS) v Americe. Veletrh probíhá ve dnech od 14. do 17. února v Louisville. K vidění bude také MAJOR v novém designu, nový MAJOR HT 45-55 a MAJOR HS 65.

Na stánku ZETOR se představí nové traktory z modelové řady MAJOR. K vidění bude nový MAJOR HT s výkonem 45 nebo 55 koní, silnější MAJOR HS 65 a také nová tvář v podobě Majoru 80 v novém designu, který byl představen světu v listopadu na největší evropském veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru. Kromě těchto novinek je pro návštěvníky připravena také FORTERRA HD, nejsilnější stroj z produktové nabídky značky ZETOR pro USA.

„National Farm Machinery Show patří k největším a nevýznamnějším akcím v USA, na veletrh se sjedou tisíce lidí nejen ze Severní Ameriky, ale také z Kanady a zemí Latinské Ameriky. A jsme rádi, že můžeme na veletrhu s mezinárodním přesahem prezentovat nejen značku ZETOR ale i novinky z produktového portfolia“, říká Vladimír Blaškovič, president ZETOR NORTH AMERICA.

Modelová řada MAJOR byla rozšířena o dva nové modely – HT 45-55 a HS 65. Stroje jsou vybaveny 4válcovým motorem s různými výkony podle typu stroje.

20180215_NFMS 4

MAJOR HT je k dispozici ve dvou variantách podle výkonu – MAJOR HT 45 a MAJOR HT 55. Traktory jsou vybaveny 4válcovými motory s hydrostatickou převodovkou. Model MAJOR HS 65 je vybaven 4 válcovým motorem o výkonu 67 HP a využívá převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad. Model MAJOR HS 65 je navíc vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením.

Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a jsou vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích průtok o objemu 60 l/min. Traktory disponují klimatizací, která usnadňuje práci operátora při dlouhých a namáhavých pracích.

„Nové modely s nižšími výkony jsou malé a lehké, obratné a velmi dobře se s nimi manipuluje, takže se skvěle hodí například do stájí nebo jiných omezených prostor. Využití najdou nejen v pěstitelství, zahradnictví a komunálních službách, ale skvělou volbou budou také pro hobby farmáře.“, dodává Vladimír Blaškovič.

MAJOR v novém ZETOR designu

MAJOR HS 80 a MAJOR CL 80 v novém designu jsou první traktory v novém moderním kabátě, který jsou připraveny pro sériovou výrobu a na trh budou uvedeny v polovině letošního roku. Současný nový design vychází z návrhu od studia Pininfarina, který byl odhalen v roce 2015 na veletrhu Agritechnica. Cílem bylo vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou a dát značce ZETOR novou ikonickou vizi odrážející hodnoty společnosti. Do nového atraktivního ZETOR DESIGNu se postupně převlečou všechny stroje značky ZETOR.

20180215_NFMS 1

 „V roce 2015 jsme představili světu moderní a elegantní designovou vizi. Pozitivní ohlasy od odborníků i veřejnosti nás utvrdili v tom, že nový design, představený na Agritechnice 2017, posune značku dále, a kromě pracovního stroje bude traktor přitahovat pozornost vzhled už z dálky,“ dodává k designu ZETOR Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Značku ZETOR v Americe reprezentují zástupci společnosti ZETOR NORTH AMERICA. Stánek značky ZETOR je umístěn na čísle 7041. S výjimkou jednoho roku se ZETOR NORTH AMERICA účastní veletrhu NFMS pravidelně od roku 2008.

Traktory ZETOR jsou do Severní Ameriky dováženy už více než 40 let.  Prodej traktorů je zajišťován společností ZETOR NORTH AMERICA Inc. se sídlem na Floridě v Jacksonville. V silně konkurenčním prostředí amerického trhu se společnosti daří dlouhodobě posilovat nejen povědomí o značce ZETOR, rozšiřovat dealerskou síť a vyhledávat nové obchodní partnery, ale také garantovat evropskou kvalitu dodávaných produktů, a to nejen v USA, ale i na trzích ve Střední a v Jižní Americe a v Kanadě. V současné době značka ZETOR nabízí na americkém trhu tři modelové řady MAJOR, PROXIMA a FORETRRA s traktory o výkonech od 45 do 150 koní v emisních třídách TIER IV FINAL.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com