Zetor world

Havelka se svým ZETOREM dojel na vrchol Grossglocknerské vysokohorské silnice až do výšky 2571 metrů

Havelka se svým ZETOREM dojel na vrchol Grossglocknerské vysokohorské silnice až do výšky 2571 metrů

Martin Havelka, milovník traktorů značky ZETOR, má za sebou další ze zahraničních cest, které tradičně absolvuje se svou renovovanou Z 25. Stejně jako loni a předloni, i letošní podzim se vydal po nejvýše položené silnici v Evropě Großglocknerstraße, ta leží ve výšce 2571 metrů nad mořem.

Letos se konal už 17. ročník „výjezdu“ na Edelweisspitze, nejvyšší místo, kam se dá na 4 traktorových kolech dostat. Cestu Martin Havelka ve svém modelu Z 25 ujel zase pořádný kus cesty, od startu po cíl má trasa téměř 30 kilometrů a převýšení 1900 metrů.

havelka-rak-4

Minulý rok se na této trase objevilo více českých týmů, letos ale Martin Havelka se partnerkou Lenkou Myškovou, která tvoří druhou část posádky, byli jedinými zástupci naší země. Stejně tak byl ZETOR jediným českým traktorem, který na trase jel.

„Letos se celá akce vydařila, přálo nám i počasí. Oproti dvěma minulým upršeným ročníkům celou dobu svítilo sluníčko a bylo teplo. Vyjeli jsme opět až do 2571 m.n.m., jen jsme letos dolů nepospíchali, byl nádherný výhled. Traktor fungoval na sto procent a vrchol vyjel bez jediného zaváhání. Vše proběhlo bez problémů,“ vychvaluje si letošní akci Martin Havelka.

havelka-rak-7

Martin Havelka absolvuje se svým ZETOREM Z 25 každoročně hned několik cest. Letos na pozvání sběratelů ZETORŮ ze Švédska se vydal na tři tisíce kilometrů dlouhou výpravu až na ostrov Orust, která leží kousek od Göteborgu a dokonce se během této cesty i poprvé plavil se svým traktorem trajektem. Minulý rok již po několikáté cestoval do polských Laz nad Morzem a právě i na rakouský vrchol Grossglockner. Havelkův stroj ZETOR 25 A je historický kousek z poválečných let, který byl v roce 1968 přestavěn v STS Hodonín na model „H", následně až samotným Havelkou mu byla navrácena tradičnější podoba modelu „A“ jen s dílčími úpravami týkajících se bezpečnosti a životnosti.

zpět na Zetor World
Tyto webové stránky využívají soubory cookies k personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na Vašem zařízení.
Více informací