ZETOR world

Nové modelové řady PRIMO a COMPAX rozšiřují portfolio značky ZETOR

Nové modelové řady PRIMO a COMPAX rozšiřují portfolio značky ZETOR

Tradiční český výrobce zemědělské techniky společnost ZETOR TRACTORS a. s. rozšiřuje svoji nabídku moderních traktorů o nové modelové řady s označením ZETOR PRIMO a ZETOR COMPAX. Jde o kompaktní stroje, které najdou využití především při letní a zimní údržbě obcí, sportovišť nebo firemních areálů. Společnost ZETOR je vyrábí ve spolupráci s jihokorejským koncernem Tong Yang Moolsan Co., Ltd.

„Našim cílem je nabízet zákazníkům stroje, které výrazně přispějí k usnadnění jejich práce. Výsledkem toho je právě rozšíření traktorového portfolia v nižších výkonových kategoriích,“ říká Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Nové modely byly představeny veřejnosti poprvé v září 2019 v rámci výstavy AGRO SHOW Bednary v Polsku. Vzniklá situace v první polovině roku 2020 v souvislosti se světovou pandemií COVID-19 bohužel nedovolila dodržet plán promo aktivit včetně veletrhu Techagro, proto se forma prezentace nových modelových řad musela přizpůsobit a obejít se bez živých předváděcích akcí. „V těchto dnech ale již první modely míří ke svým zákazníkům a my věříme, že brzy bude příležitost tyto stroje předvést nejen dalším potenciálním zákazníkům, ale také širší veřejnosti“, dodává Petr Konštacký.  

Technické údaje k modelu ZETOR PRIMO HT 20

 • Kompaktní žací traktor nabízí perfektní manévrovatelnost, stabilitu a efektivitu při maximálním pracovním zatížení. Je dostupný v bezkabinové verzi s ochranným rámem ROPS.
 • Traktor je osazen ověřeným motorem Yanmar o výkonu 19 koňských sil, který splňuje nejnovější emisní standard Stage V. Technicky jednoduchý, tříválcový, kapalinou chlazený motor zaručuje potřebný výkon při nízké hlučnosti a úsporném provozu.
 • Je vybaven hydrostatickou převodovkou se dvěma jízdními rozsahy. Vysoký komfort řízení zajišťuje ovládání pomocí dvou pedálů (pro jízdu vpřed a vzad). Vybavení stroje tímto typem převodovky nabídne plynulé a snadné ovládání stroje.
 • Robustní žací ústrojí o velikosti 137 cm se záběrem a výškou střihu 2 – 10 cm patří ke standardní výbavě stroje. Je poháněné středovým vývodovým hřídelem s 2500 ot/min. Obsluze nabídne snadné ovládání a účinné sečení trávníků i za nepříznivých podmínek.
 • Systém pohonu obou náprav (4WD) zaručí vysokou trakci při sečení zejména na svažitých plochách nebo odklízení sněhu. Obsluha stroje se také může spolehnout na maximální přenos výkonu při jakémkoliv natočení kol. Zákazníci navíc ocení hydraulický posilovač řízení.
 • Zadní vývodový hřídel v provedení 540 ot/min.

 

Technické údaje k modelové řadě ZETOR COMPAX

 • Kompaktní a všestranné stroje pro profesionály v bezkabinové verzi nebo ve verzi s kabinou.
 • Traktory jsou vybaveny spolehlivými motory Yanmar ve výkonovém rozsahu 25 až 37 koňských sil, které splňují nejnovější emisní limity Stage V. Kapalinou chlazené tříválcové motory jsou charakteristické klidným chodem a úsporností.
 • Jsou dostupné se dvěma typy převodovek. Modely COMPAX HT jsou nabízeny s hydrostatickou převodovkou se třemi jízdními rozsahy (u modelu COMPAX HT 25 se dvěma jízdními rozsahy). Toto řešení umožňuje snadné ovládání stroje pomocí dvou pedálů vpřed a vzad. Traktory COMPAX CL jsou sériově vybaveny synchronizovanou převodovkou 12/12 se třemi rozsahy (COMPAX CL 25 je vybaven převodovkou se dvěma jízdními rozsahy 6/2).
 • Zvedací síla tříbodového závěsu dosahuje dle konkrétního typu hodnoty až 12 kN a umožňuje tak práci se širokou škálou příslušenství. Traktory jsou u vybraných modelů vybaveny středovým vývodovým hřídelem pro pohon mezinápravové sekačky.
 • V zadní části je umístěn vnější hydraulický dvousekční rozvaděč (modely Compax 25 mají jednosekční hydraulický rozvaděč). Vybrané stroje navíc disponují přídavným dvousekčním rozvaděčem ovládaným joystickem.
 • Traktory řady COMPAX 35 a 40 jsou dostupné i ve verzi s kabinou. Ergonomické uspořádání ovládacích prvků usnadňuje a zjednodušuje práci s traktorem a přispívá k pohodlí řidiče. Stroje jsou navíc vybaveny již v základní výbavě klimatizací a vytápěním a joystickem pro snadné ovládání nakladače, přípojných strojů a nářadí.
Tagy
zpět na ZETOR World