tiskové zprávy

ZETOR vstupuje na izraelský trh

21.3.2017

Počátkem roku společnost ZETOR TRACTORS a.s. uzavřela spolupráci s novým distributorem z Izraele, společností A. L. Tractors & Agricultural Machinery LTD. Jejím prostřednictvím jsou traktory značky ZETOR nově dodávány nejen do Izraele, ale také do Jordánska. S novým obchodním partnerem posiluje značka ZETOR své pozice ve světě.

Nový izraelský distributor zajišťuje dodávky traktorů značky ZETOR nejen v Izraeli, ale i v sousedním Jordánsku. Do oblasti budou dováženy traktory s výkonem od 80 do 150 koní, tedy modelové řady MAJOR, PROXIMA a FORTERRA. V rámci Izraelského trhu platí legislativa srovnatelná se západním světem, a tak budou na trhy dodávány stroje, které splňují emisní řešení STAGE IV. Izraelský partner prostřednictvím svých poboček a obchodní sítě zajišťuje nejen prodej traktorů, ale zároveň pozornost věnuje zajištění kvalitního a plynulého fungování poprodejního servisu pro zákazníky. Farmáři a zemědělci tak mají k dispozici kompletní služby spojené s prodejem nových strojů, jejich servisem a nákupem originálních náhradních dílů.

Usilujeme o posilování pozic na trzích západní Evropy a Severní Ameriky, ale pozornost věnujeme i dalším obchodním nabídkám. Proniknutí do této oblasti je pro nás lákavou příležitostí k rozšíření působnosti. Zákazník je pro nás klíčový, proto jsme otevření všem možnostem spolupráce, kde evidujeme zájem o značku ZETOR,“ říká Martin Blaškovič, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Vstup na izraelský trh je pro společnost ZETOR TRACTORS a.s. zcela novou příležitostí. Historicky se do oblasti blízkého východu traktory značky ZETOR dodávaly například z výrobny umístěné v Iráku, ovšem přítomnost značky ZETOR na izraelském trhu je premiérou. V rámci uzavřeného kontraktu se plánuje dodávka strojů v objemu několika desítek kusů s potenciálem postupného navyšování.   

„Zahájení spolupráce se ZETOREM bylo pro nás jasnou volbou. Naši zákazníci důvěřují evropským značkám, ZETOR je navíc symbolem vysoké spolehlivosti a nabízí i příznivý poměr ceny a výkonu. S týmem ZETORU se nám navíc od začátku bezproblémově spolupracuje,“ shrnuje pan Shendel, manažer provozu ze společnosti A.L. Tractors and Agricultural Machinery LTD.

Nejvíce traktorů prodaných v Izraeli spadá do výkonnostní kategorie 80–120 koní, což je segment, ve kterém značka ZETOR disponuje širokou nabídkou strojů s odlišnými výkony, typy převodovek a mnoha dalšími technickými řešeními. Zemědělství v Izraeli je rovnoměrně rozloženo mezi živočišnou a zemědělskou produkci. Do budoucna se očekává, že ze strany izraelských zákazníků bude zájem o připravovaný prototyp tříválcového stroje s výkonem 50 koní.

20170321_Zetor v Izraeli

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com