tiskové zprávy

ZETOR vstupuje do Vietnamu

3.4.2018

ZETOR pokračuje v expanzi na nové trhy, kterou zahájil již v roce 2016. Jedním z prvních úspěchů letošního roku je navázání spolupráce s vietnamským partnerem, společností GOLDMAX. Do oblasti Vietnamu budou dodávány traktory modelových řad MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a také CRYSTAL. Traktory se místním zemědělcům představili na březnové výstavě ILDEX konané v Ho Chi Minově městě.

Zemědělství patří ve Vietnamu k silným odvětvím, stát jihovýchodní Asie se orientuje zejména na pěstování rýže, kávy, bavlny, kaučuku, cukrové třtiny apod. Téměř 60 % obyvatelstva působí v zemědělství, lesnictví, nebo se věnuje rybolovu. Ročně se v zemi prodá téměř 3000 traktorů, zejména pak ve výkonnostním segmentu 80–100 koní. Na velkých komerčních farmách však nacházejí uplatnění i silnější stroje s výkony nad 100 koní.

20180328_Vietnam 1

„ZETOR bude do oblasti dodávat stroje modelových řad MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a dokonce i CRYSTAL. Výhoda ucelené produktové nabídky a fakt, že ZETOR má ve Vietnamu historicky dobrou pověst, nám otevřeli dveře při vyjednávání o spolupráci. První stroje budou do oblasti dodány v dubnu.  V březnu jsme se zúčastnili s partnerem veletrhu ILDEX konaného v Ho Chi Minově městě a představili naše stroje široké veřejnosti,“ říká o spolupráci Robert Harman, ředitel ZETOR INDIA.

ZETOR bude nově do Vietnamu dodávat několik desítek strojů ročně a je zde potenciál na postupné rozšiřování spolupráce. Vietnamský partner GOLDMAX bude zajišťovat, společně s prodejem nových traktorů, také dodávku náhradních dílů a věnovat se servisním záležitostem.

„Dlouhodobým cílem společnosti je posilovat pozice zejména na trzích západní Evropy a Severní Ameriky. Věnujeme však pozornost i dalším oblastem, zejména pak Jižní Americe, Východní Africe, Blízkému Východu, Jihovýchodní Asii a oblasti Austrálie a Nového Zélandu,“ upřesňuje oblast zájmu společnosti ZETOR TRACTORS a.s. Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s.

20180328_Vietnam 2

ZETOR v minulosti dodával do Vietnamu traktory zejména v letech 1960–1980. Za 20 let spolupráce bylo do oblasti dovezeno až 2000 strojů, které se uplatnily zejména na rýžovištích. ZETOR usiluje navázat na úspěšný historický odkaz a posílit dnešní pozice v oblasti jihovýchodní Asie.

Společnost GOLDMAX se věnuje prodeji zemědělské techniky, rotačních strojů a servisu a dodávkám náhradních dílů na uvedené produkty.

Vstupem do Vietnamu rozšiřuje značka ZETOR své působení na zahraničních trzích. Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je proexportně zaměřená a až 90 % produktů míří na zahraniční trhy. Mezi země, kde má ZETOR dlouhodobě silné pozice patří Česko, Slovensko, Polsko, Litva, USA, Velká Británie, Německo a od loňského roku vzrůstá význam Ruska, kam jsou dodávány sady traktorů FORTERRA.

20180328_Vietnam 3

PR & komunikace

zmedia@zetor.com