tiskové zprávy

ZETOR ve Francii představil novinky a oslavil 70 let od vzniku značky

10.10.2016

V uplynulých dnech se konal 25. ročník mezinárodního veletrhu chovatelů Sommet de l´Elevage ve městě Clermont-Ferrand ve Francii a značka ZETOR na něm nemohla chybět. Během tří dnů představila novinky z modelových řad PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL. Hlavním tahounem stánku ZETOR byl traktor FORTERRA HD 140 s emisním řešením STAGE IV, který se dostal mezi finalisty prestižní celoevropské soutěže Tractor of the Year.

25. ročník výstavy Sommet de l'Elevage se pro ZETOR nesl v duchu oslav 70. výročí značky. ZETOR zde návštěvníkům na výstavní ploše o rozloze 300 m2 představil nejnovější stroje ze tří modelových řad. Největším lákadlem byl model ZETOR FORTERRA 140 HD s emisním řešením STAGE IV, který se probojoval mezi finalisty soutěže Tractor of the Year 2017. Kromě toho značku ve Francii reprezentovaly stroje PROXIMA POWER 120, nebo PROXIMA 90. Na veletrhu nechyběl ani nejsilnější stroj z portfolia značky, a to šestiválcový CRYSTAL 160.

20161010_ZETOR FRA  1

 „Výstava Sommet de l'Elevage je jednou z klíčových událostí v oblasti chovatelství hospodářských zvířat v Evropě. Návštěvnost z minulého roku, která byla kolem 85 000 návštěvníků, potvrzuje velkou oblíbenost této akce. Je to jedinečná příležitost, kdy značka ZETOR může prezentovat svou zemědělskou techniku a dokázat tak odborníkům i široké veřejnosti, že je symbolem kvalitních traktorů s tradicí a zároveň se nebojí modernizace. Traktor je ZETOR, již od roku 1946,“ říká Petr Konštacký, ředitel afilace ZETOR FRANCE.

Jednou z nejvýraznějších inovací ZETORU z poslední doby je motor splňující nejpřísnější emisní normu STAGE IV představený na veletrhu na modelu FORTERRA HD 140. Pro splnění normy využívá značka ZETOR technologii aktivního DPF filtru (filtru pevných částic) a systém SCR (selektivní katalytické redukce). Řešení STAGE IV, které oproti konkurenčním technologiím má méně elektronických prvků, přináší zákazníkům výhody v podobě optimalizace točivého momentu a hlavně velkou úsporu paliva a to až 20% v závislosti na vykonávané činnosti.

20161010_ZETOR FRA  2

„V ZETORU vnímáme potřeby zákazníků. Našim cílem je rozšiřovat stávající rodinu klientů a nabízet jim stroje a technická řešení, která si opravdu žádají. Traktory značky ZETOR jsou modernizovány a v rámci výzkumu a vývoje jsou představovány nové produkty, jako například stroje s emisním řešením STAGE IV, tříválcový traktor, rozšíření modelové řady MAJOR, či aplikace designového konceptu ZETOR by Pininfarina do sériové výroby. Díky výstavě konané právě ve Francii máme možnost novinky, plány a cíle představit přímo koncovému zákazníkovi,“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

Letošní ročník francouzské výstavy se konal od 5. do 7. října. Na ploše 175 000 m2 se představilo 1400 vystavovatelů, z toho 270 mezinárodních. Veletrh je tradičně přehlídkou hospodářských zvířat a nejnovějších technických inovací. V rámci doprovodného programu se konaly odborné přednášky a konference, kde se představily nejčerstvější zemědělské novinky. Veletrh Sommet de l´Elevage každoročně přiláká kolem 85 000 návštěvníků.

20161010_ZETOR FRA  4

PR & komunikace

zmedia@zetor.com