tiskové zprávy

ZETOR TRACTORS představil na Agritechnice budoucí směřování značky a produktové novinky

10.11.2015

Hannover, Brno, 10. listopadu 2015 – Společnost ZETOR TRACTORS a.s. představila dnes na veletrhu Agritechnica v Hannoveru budoucí strategii značky, jejímž cílem je rozšíření modelových řad ze stávajících čtyř na celkových šest.

„Naše cíle pro další roky jsou jasně dané – rozšířit produktové portfolio a upevnit pozice ZETORU na klíčových trzích. Vycházíme vstříc požadavkům našich zákazníků, představili jsme proto řadu produktových a designových novinek. Rozšiřujeme modelové řady a nezapomínáme ani na inovace v rámci stávajících produktů. Strategie a směřování značky dává příležitost i novým partnerům, které bychom rádi oslovili,” říká Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu ve společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Vzhledem k rozšiřování produktového portfolia a plánům rozvoje společnosti, klade ZETOR TRACTORS a.s. důraz i na rozšíření dealerské sítě. Pozornost věnuje západní Evropě, kde hledá nové obchodní partnery. Cílem je upevnit pozice značky na trzích jakými jsou Německo, Francie, Velká Británie, BENELUX, apod. „Našim úsilím je pozice v zahraničí posilovat a dbát o spokojenost zákazníka,“ dodává Adam Žert.

Návštěvníci veletrhu Agritechnica mohli na stánku spatřit červnovou novinku v podobě šestiválcového traktoru CRYSTAL s výkonem 144 nebo 163 koní. Nový model vyniká jednoduchou obsluhou a nízkými náklady na údržbu a provoz.

O tom, že ZETOR TRACTORS a.s. věnuje velkou pozornost výzkumu a vývoji, svědčí i představení několika produktových novinek. Kromě designové směru ZETOR by Pininfarina byl v Hannoveru k vidění také tříválcový traktor s výkonem 50 koní, který se stane základem pro novou, v pořadí již pátou, modelovou řadu. Společnost zároveň informovala o plánovaném rozšíření modelové řady MAJOR (podrobněji níže).

ZETOR TRACTORS a.s. na veletrhu potvrdil, že je moderní společností orientovanou na budoucnost, technické inovace a zajímavé produktové novinky. I přes to ale využil atmosféry hannoverského veletrhu a připomněl své 70. výročí křtem exkluzivního kalendáře na rok 2016.

„Nejpyšnější jsme na limitovanou edici, která umělecky a originálně ztvárňuje prestiž, sílu, stabilitu a zároveň moderní směřování značky ZETOR,“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace.

Profesionálně zpracovaný průřez fotografiemi ikonických modelů traktorů zakomponovaných do netradičních prostředí rozhodně aspiruje na sběratelský kousek. Tato limitovaná edice kalendáře zároveň vystihuje celou dlouhou cestu značky ZETOR, která se dá charakterizovat třemi slovy – 70 let inovací. Kalendář je v prodeji u autorizovaných prodejců značky ZETOR nebo v ZETOR GALLERY v Brně v ČR.

Pátá modelová řada na obzoru

Na Agritechnice byl představen prototyp tříválcového traktoru, který se stane základem páté modelové řady traktorů ZETOR. Prototyp disponuje tříválcovým motorem o výkonu 49 koní. Traktor bude využívat mechanickou převodovku s plně synchronním řazením s osmi rychlostmi vpřed a osmi vzad a maximální rychlostí 30 km/h. Nové tříválcové traktory najdou využití zejména na malých farmách a mezi hobby farmáři.

Chystá se rozšíření modelové řady MAJOR

ZETOR TRACTORS a.s. oznámil rozšíření modelové řady MAJOR o dva nové produkty. Ty nabídnou zákazníkům čtyřválcové motory s výkonem 75,3 koní a více variantami převodovky. Stroje budou disponovat buďto převodovkou s 12 převodovými stupni vpřed a 12 vzad, nebo převodovkou o rozsahu 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad, která se bude obsluhovat pomocí dvoustupňového násobiče krouticího momentu (PowerShift) a hydraulického reverzoru (PowerShuttle). Avizován je i redesign ovládacích prvků v kabině. Nově bude k dispozici sedadlo spolujezdce. Budoucí modely disponují nádrží o objemu 120 litrů a budou dosahovat maximální rychlosti 40 km/h. Nové produkty naleznou využití na malých farmách orientovaných převážně na živočišnou výrobu.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com