tiskové zprávy

ZETOR slaví 75. výročí na Zemi živitelce. Přijďte slavit s námi!

23.8.2021

Konec srpna bývá pro značku ZETOR již tradičně ve znamení posledních příprav na agrosalon Země živitelka. Letos proběhne již její 47. ročník a červené traktory z Brna budou opět součástí expozice. Protože se loňský ročník výstavy z důvodu nepříznivé situace v souvislosti s pandemií nekonal, návštěvníci si tak přehlídku současné produkce traktorů ZETOR mohou prohlédnout po opravdu dlouhé době.

Účast ZETORU na mezinárodní výstavě Země živitelka je tradice, jeho expozice nechyběla na žádném z dosud pořádaných ročníků. Letos se návštěvníci mohou těšit na traktory napříč výkonovým rozpětím 80–170 koní, chybět nebude ani inovovaný model ZETOR MAJOR CL 80 v emisním stupni Stage V. Je vylepšený o řadu novinek. Jeho sériová výroba byla zahájena v květnu tohoto roku. Expozici ZETOR najdete od 26. do 31. srpna na českobudějovickém výstavišti na venkovním prostranství, volná plocha č. 301. Kromě inovované řady MAJOR budou k vidění také zástupci modelových řad PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL.

„Pokaždé se snažíme, aby byla naše expozice pro návštěvníky atraktivní a nabídla jim kromě našeho produktového portfolia také něco navíc. Letos je tematicky zaměřená na 75. výročí vzniku značky a zahájení výroby traktorů ZETOR,“ říká Petr Konštacký, ředitel úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s. „Zemi živitelku považujeme za tradiční a pro nás velmi významnou výstavu se zahraniční účastí, a proto jsme rádi, že naše půlkulaté jubileum můžeme oslavit s našimi příznivci právě zde. Je to po opravdu dlouhé době první veřejná akce takového rozsahu, které se ZETOR se svými traktory účastní,“ dodává.

Země živitelka patří k největším výstavám svého druhu se zaměřením na zemědělský sektor. V roce 2019 se jejího 46. ročníku účastnilo 581 vystavovatelů z 19 zemí celého světa a 123 017 návštěvníků. S ohledem na vývoj epidemiologické situace budou letos ve zvýšené míře využívány především venkovní prostory a bude tomu také přizpůsoben tematický program výstavy.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com