tiskové zprávy

ZETOR se účastnil Royal Highland Show ve Skotsku

27.6.2018

Během veletrhu Royal Highland Show konaném ve skotském Edinburghu ve dnech 21.–24. 6. 2018 se návštěvníkům předvedlo osm strojů značky ZETOR, včetně novinek, z celého portfolia značky. K vidění byly různé modely z řad PROXIMA a FORTERRA a seznámit se mohli zájemci s MAJOREM v novém designu, nebo stroji z nových modelových řad UTILIX a HORTUS.

„Nový HORTUS jsme už na britských ostrovech představovali na začátku roku, MAJOR v novém designu a modelová řada UTILIX měly premiéru teď na Royal Highland Show. Velmi nás těší zájem široké veřejnosti o nový design a o novinky se 4válcovými motory o výkonech od 40 do 70 koní, které rozšířily nabídku značky ZETOR na konci loňského roku,“ říká Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s.

MAJOR HS v novém designu je první traktor v novém moderním kabátě, který bude dostupný od července. Cílem bylo vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou a dát značce ZETOR novou ikonickou vizi odrážející hodnoty společnosti. Do nového atraktivního ZETOR DESIGNu se postupně převlečou všechny stroje značky ZETOR. V příštím roce změní vizáž i PROXIMA a FORTERRA.

Modelová řada UTILIX představuje víceúčelové traktory zejména pro práci v komunálních službách, v zahradnictvích, na malých farmách aj. Traktory jsou k dispozici ve verzi UTILIX HT 45 se silou 43 koní a silnější UTILIX HT 55 disponuje 49 koňmi. Stroje jsou vybaveny třístupňovou hydrostatickou převodovkou. 

20180627-rhs-2

V řadě HORTUS jsou traktory HORTUS CL 65 a HORTUS HS 65 s výkonem 67 koní. HORTUS představuje kompaktní univerzální traktor pro práci na malých farmách, v komunálních službách, parcích, zahradách nebo sportovištích. Stroje využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad, model HORTUS HS je navíc vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením.

„Royal Highland Show se účastníme téměř každoročně a využíváme tak možnost široké veřejnosti prezentovat novinky ze světa ZETOR. Největší zájem je v Británii o modelovou řadu PROXIMA, pro kterou je zde nejširší uplatnění tak, jak je pro britské zemědělství typická živočišná výroba,“ dodává Tibor Liška, ředitel ZETOR UK, Ltd.

Značka ZETOR v Británii působí přes 50 let a za tu dobu do země vyvezl přes 37 000 traktorů. V současnosti značku zastupuje ZETOR UK – dceřiná společnost ZETOR TRACTORS a.s

PR & komunikace

zmedia@zetor.com