tiskové zprávy

ZETOR PROXIMA oslaví 15. narozeniny novým designem

17.9.2019

Při příležitosti letošního 15. výročí modelové řady PROXIMA představí společnost ZETOR TRACTORS a.s. traktory této modelové řady v novém designu. Úplně poprvé se v novém kabátě představí na veletrhu AGRO SHOW v polském městě Bednary od 19. do 22. září. Po traktorech MAJOR jde už o druhou řadu modelů vycházejících z designového konceptu, na kterém ZETOR spolupracoval s italským studiem Pininfarina.

„Prvotním impulsem ke spolupráci se studiem byl záměr vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou, který bude podtrhovat sílu a dynamiku strojů ZETOR. Stejně jako u modelové řady MAJOR je aplikace nového designu u traktorů PROXIMA spojena s řadou funkčních vylepšení. Například jedinečný sklon kapoty a nový tvar střechy přináší traktoristovi lepší výhled z kabiny i na břemena při práci s čelními nakladači. Inovací systému klimatizace a vytápění kabiny došlo navíc k výraznému navýšení jejich účinku ,” vysvětluje Jakub Hurta, manažer marketingu společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

K dispozici budou tři modely o výkonu 76–117 koní: PROXIMA CL, PROXIMA GP a PROXIMA HS. Při vývoji značka vychází vstříc požadavkům a potřebám svých zákazníků. Pro svou univerzálnost si tak nalezla své příznivce po celém světě. Českým zákazníkům se modelová řada PROXIMA v novém designu představí 5. října na Mistrovství České republiky v orbě. K prvním zákazníkům se pak dostane na začátku příštího roku.

„Traktory PROXIMA najdou uplatnění v menších i středně velkých zemědělských podnicích, v lesnictví nebo komunálních službách. Jde o univerzální traktory s jednoduchým ovládáním, které jsou ideální téměř pro všechny práce, těžšího i lehčího charakteru. Výborné jsou také pro práci s čelními nakladači,” uvádí Jakub Hurta.

Na veletrhu se také nově objeví modelové řady kompaktních traktorů COMPAX a traktorových sekaček PRIMO, které budou pilotně nabízeny na polském trhu. Traktory řady COMPAX najdou využití především při letní i zimní údržbě obcí, firemních areálů i sportovišť a v zahradnictví. Jsou dostupné ve výkonovém rozsahu 25 až 37 koňských sil. Traktorová sekačka ZETOR PRIMO HT 20 disponuje motorem o výkonu 19 koňských sil a najde uplatnění zejména při údržbě travnatých ploch.

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com