tiskové zprávy

ZETOR přijíždí na TECHAGRO s flotilou novinek

9.4.2018

Tuto neděli otevřel své brány TECHAGRO, největší zemědělský veletrh v ČR a ve střední Evropě. Až do 12. dubna se mohou odborníci, novináři a fanoušci traktorů ZETOR zastavit na stánku, kde jsou představovány novinky pro sezonu 2018. Tou nejočekávanější je modelová řada MAJOR v novém atraktivním designu v sériovém provedení. Další lákadlo představují nové modelové řady UTILIX a HORTUS, tedy modely o výkonu od 40 do 70 koní, či modernizované modely PROXIMA a FORTERRA. Nechybí ani čelní nakladače ZETOR SYSTEM.

ZETOR navazuje na svou úspěšnou účast na mezinárodním veletrhu Agritechnica v Hannoveru na podzim loňského roku, a i ve svém domovském Brně představuje na veletrhu TECHAGRO novinky ze stále se rozšiřujícího portfolia. Modernizací prošly všechny modelové řady traktorů a zákazník se má opravdu na co těšit.

20180409_TECHAGRO 1

Největším „tahounem“ je inovovaná modelová řada MAJOR v novém designu. Jeho tvary podtrhující dynamiku a sílu stroje s designem připraveným pro ZETOR italským studiem Pininfarina sdělují, že i atraktivní design může být funkční. Nové umístění předních světlometů totiž osvětluje větší pracovní plochu před traktorem, jedinečný sklon kapoty se postará o větší viditelnost pracovní plochy kolem stroje, a obsluha má také lepší výhled při práci s nakladačem. Stroje disponují modernějšími brzdnými systémy. Jsou vybaveny čidlem, které odpojí PTO v momentě, kdy obsluha stroje opustí sedadlo, či bezpečnostními pásy na všech sedadlech. Komfort nabízí i samotná kabina pro řidiče – pohodlné sezení umožňuje nyní pneumaticky odpružené a otočné sedadlo. Zájemci o stroje se mohou těšit na léto, kdy se MAJOR HS a CL již dostanou do sériové výroby.

Svou českou premiéru zažijí na TECHAGRU i nové traktory UTILIX a HORTUS. Stroje o výkonech od 40 do 70 koní rozšířily koncem loňského roku nabídku strojů ZETOR. Díky své univerzálnosti najdou uplatnění nejen v zemědělství a na farmách, ale také v komunálních službách, u pěstitelů, v zahradnictvích nebo u hobby farmářů. Stroje se k zákazníkům dostanou v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku. „Stroje v tomto výkonovém segmentu představují až 20 % celkových evropských prodejů, z toho důvodu ZETOR uvádí na trh hned dva nové modely traktorů celkem ve čtyřech specifikacích: UTILIX HT 45, UTILIX HT 55, HORTUS CL 65 a HORTUS HS 65," říká o nových modelech Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s. I tyto novinky zůstávají kompatibilní s čelními nakladači ZETOR SYSTEM, které ZETOR rovněž představuje na TECHAGRU, včetně nové řady ZC, určené zejména pro traktory modelové řady UTILIX.

20180409_TECHAGRO 2

Brněnský výrobce traktorů bude na veletrhu prezentovat také novou generaci modelové řady PROXIMA. Stejně jako ostatní modelové řady mají i tyto stroje nové bezpečnostní prvky počínaje brzdnými systémy a konče novou přístrojovou deskou. Nejzásadnější novinkou pro zákazníky však je, že od poloviny roku se rozšíří nabídka PROXIM o modely ve výkonech 80 a 90 koní.

Zásadních změn se dočkala i modelová řada FORTERRA, jež stejně jako ostatní modelové řady využívá nové efektivnější brzdné systémy. Největší inovaci však znamená ECO 40 převodovka, která udržuje motor FORTERRY HSX a HD v optimálních otáčkách při vyšších rychlostech (při 40 km/h jde o úsporných 1750 otáček/min). Stroje díky tomu šetří provozní náklady až o 20 % v závislosti na vykonávané činnosti. FORTERRU HSX mohou zákazníci navíc získat s odpruženou přední nápravou a tím zvýšit komfort pro obsluhu stroje. Českým a slovenským zákazníkům se nabízí akce, kdy při nákupu nové FORTERRY HSX získají přední odpruženou nápravu zdarma, akce platí do vyprodání zásob. FORTERRY jsou dále vybaveny novou přístrojovou deskou či vyšším přetlakem v kabině. Modernizovaná FORTERRA HD vstoupí na trh už v srpnu tohoto roku. V letošním roce oslavují FORTERRY 20 let od uvedení na trh. Za tu dobu bylo prodáno přes 21,5 tisíce strojů do 55 zemí světa. Výročí si ZETOR připomíná soutěží, do níž se může zapojit veřejnost na Facebooku. Stačí, když zašlete své foto se strojem a doplníte nejpozoruhodnější okamžik, který jste s traktorem zažili. Hraje se o přitažlivé ceny.

„Společně s modernizací strojů se věnujeme také posilování pozic na jednotlivých trzích. Získali jsme nového partnera v Estonsku a podařilo se nám vstoupit do Vietnamu. Jednáme s dalšími potenciálními partnery v oblastech Jižní Ameriky, východní Afriky a jihovýchodní Asie. Naším cílem pro letošní rok je navýšit objem výroby, protože očekáváme, že se celková situace na trzích bude stabilizovat. Velké naděje vkládáme do představených novinek UTILIX, HORTUS a MAJOR v novém designu,“ dodává Marián Lipovský.

Stánek ZETORU na TECHAGORU najdete na brněnském Výstavišti v pavilonu P. Na ploše 504 m2 ZETOR TRACTORS a.s. představuje sedm traktorů všech modelových řad a úsporný čtyřválcový motor ZETOR. Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni.

20180409_TECHAGRO 3

PR & komunikace

zmedia@zetor.com