tiskové zprávy

ZETOR představil na veletrhu TECHAGRO současnost i budoucnost svých strojů a připomněl 70. výročí značky

4.4.2016

Brno, 4. dubna 2016 – Značka ZETOR představuje na právě probíhajícím veletrhu TECHAGRO v Brně nejen aktuální produktové portfolio, ale i budoucnost svých strojů. Návštěvníci si tak na stánku ZETOR mohou prohlédnout modernizovanou modelovou řadu FORTERRA, ZETOR PROTOTYP 50, nový MAJOR či designový koncept ZETOR by Pininfarina. Značka ZETOR si na veletrhu také připomíná 70. výročí své existence.

_SAL4828

„Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je hrdá na minulost své značky – minulost je pro nás inspirující i zavazující, zároveň ale hledíme do budoucna k novým cílům a výzvám. Proto jsme letošní prezentaci naší značky na veletrhu TECHAGRO pojali netradičně. Kromě aktuálních produktů návštěvníkům veletrhu ukazujeme zhmotnělou budoucnost traktorů ZETOR,“ shrnuje Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

Modernizovaná řada FORTERRA s emisní normou STAGE IV

Nejvýznamnější novinkou, kterou ZETOR TRACTORS a.s. na TECHAGRU představuje, je modernizace modelové řady FORTERRA. Produkt FORTERRA dostal nové označení FORTERRA CL, dále následuje již zavedené označení FORTERRA HSX a FORTERRA HD.

ZETOR FORTERRA HSX (STAGE IV)

„Cílem je usnadnit orientaci zákazníků v jednotlivých produktech. Název modelové řady identický s názvem produktu zákazníky mátl. Označení CL odkazuje na zkratku od slova classic. HSX pak označuje stroje vybavené power shuttlem a HD odkazuje na heavy duty, což  znamená robustní stroj s větším rozvorem a sofistikovaným řešením,“ upřesňuje důvody úpravy názvu stroje Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Modernizace modelové řady FORTTERA se netýká pouze úpravy názvu produktu. Největší inovací FORTERRY je motor splňující nejpřísnější emisní normu STAGE IV. Pro její dosažení využívá ZETOR kombinaci technologií aktivního DPF filtru (filtru pevných částic) a systému SCR (selektivní katalické redukce). Celé emisní řešení STAGE IV přináší zákazníkům výhody v podobě optimalizace točivého momentu. Ve srovnání s konkurencí má zetorácké řešení STAGE IV méně elektronických prvků a v neposlední řadě přináší STAGE IV zákazníkovi úsporu paliva, což bylo ověřeno nezávislým testem Mendelovy univerzity v Brně.

„Jedním z pilířů značky ZETOR je efektivita. Modernizované FORTERRY nabídnou zákazníkům úsporu paliva. Vezmeme-li si jako příklad práci s 20t návěsem v ekonomickém režimu, pak je úspora paliva 15–20 %,“ dodává Adam Žert.

U modernizace byl kladen důraz také na ergonomii a pohodlí uživatelů strojů. U nové FORTERRY CL byla přemístěna páka reverzace na levou stranu, všechny produkty FORTERRY jsou nově vybaveny automatickým PowerShiftem, došlo k úpravě rozmístění světlometů za účelem optimalizace osvětlené plochy při práci ve tmě a k dispozici je také více variant sedaček. FORTERRA HD zesílila a zvládne nově vyšší hmotnost přívěsu, až do 31 tun, zatímco stávající verze nabízela pouze 22 t. Výroba modelové řady FORTERA bude spuštěna zhruba od poloviny letošního roku.

Rozšiřování modelových a produktových řad a designová budoucnost

Budoucnost značky ZETOR směřuje k rozšíření ze současných čtyř na šest modelových řad. Na TECHAGRU si tak návštěvníci mají možnost prohlédnout prototyp třívalcového traktoru ZETOR o výkonu 49 koní, který se v budoucnu stane základem páté, nejmenší modelové řady traktorů ZETOR.

ZETOR PROTOTYP 50

„Traktor bude využívat mechanickou převodovku s plně synchronizovaným řazením s osmi rychlostmi vpřed a osmi vzad a maximální rychlostí 30 km/h,“ upřesňuje Adam Žert.

Nové tříválcové traktory najdou využití zejména na malých farmách a mezi hobby farmáři. Nový traktor, který nese pracovní označení ZETOR PROTOTYP 50, bude nabízen ve čtyřech provedeních – jako čtyřkolka, ve variantě s kabinou a cabrio, a jako dvojkolka, opět ve variantě s kabinou a bez kabiny. Spuštění výroby nového stroje se plánuje na první polovinu roku 2017. Společně s touto novinkou rozšíří ZETOR i nabídku strojů ZETOR SYSTEM o nové přední nakladače určené pro tento typ traktorů.

Na veletrhu TECHAGRO je k vidění i prototyp nového MAJORU. Společnost ZETOR TRACTORS a.s. plánuje na trh uvést dva nové stroje patřící do modelové řady MAJOR. Ty nabídnou farmářům čtyřválcové motory s výkonem 75 koní a převodovky odlišné od stávajícího produktu. Nové traktory budou disponovat převodovkou s 12 převodovými stupni vpřed a 12 vzad nebo převodovkou o rozsahu 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad, která se bude obsluhovat pomocí dvoustupňového násobiče krouticího momentu (PowerShift) a hydraulického reverzoru (PowerShuttle). Stroje budou dosahovat rychlosti 40 km/h.

NEW MAJOR PROTOTYP

„Interiér kabiny prošel několika změnami, je zde umístěný nový integrovaný sloupek řízení, důraz byl kladen na ergonomii ovládání, uživatel se tak v kabině bude cítit komfortněji. Počátek sériové výroby nových MAJORŮ plánujeme na konec letošního roku,“ říká Adam Žert.

V neposlední řadě je na veletrhu TECHAGRO vystaven designový koncept ZETOR by Pininfarina – jedinečná studie, jejíž neotřelou podobu do budoucna převezmou jednotlivé modelové řady traktorů ZETOR. Cílem společnosti je představit produkt s aplikovaným designem během příštího roku. ZETOR by Pininfarina zažil světovou premiéru na podzimním veletrhu Agritechnica v Hannoveru, kde vzbudil velký zájem světové odborné i laické veřejnosti. Média ho označovala přívlastky jako „Nejvíce sexy traktor“, „Ferrari traktor“ nebo „Nejsportovnější traktor“. Veškeré informace o designovém konceptu naleznete na webové stránce http://www.zetorbypininfarina.cz/.

ZETOR by Pininfarina

Značka ZETOR v současnosti

Aktuální produktové portfolio značky ZETOR reprezentují na veletrhu TECHAGRO všechny v současnosti dostupné modelové řady – MAJOR, PROXIMA, FORTERRA i loňská novinka CRYSTAL. CRYSTAL je se šestiválcovým motorem o výkonu 144 a 163 koní zatím nejsilnějším traktorem v portfoliu ZETORU. Na veletrhu probíhá prodejní akce právě na model CRYSTAL, zákazníci si mohou CRYSTAL 150 pořídit se slevou 110 000 Kč.

Oslavy 70. výročí

Letošní rok je pro značku ZETOR rokem oslav 70. výročí. Připomenout úctyhodné jubileum si budou moci nejen návštěvníci veletrhu. Dne 3. 4. byla spuštěna soutěž na nových webových stránkách (http://www.zetor70.cz) o nejzajímavější osobní příběh se ZETOREM. Až do 15. 6. 2016 se může kdokoliv podělit o fotografii se svým ZETOREM, zodpovědět několik jednoduchých otázek a přiblížit se tak šanci vyhrát jednu z atraktivních cen. Po veletrhu TECHAGRO chystá ZETOR TRACTORS a.s. řadu akcí pro zákazníky, zaměstnance a obchodní partnery v rámci akce Měsíc se ZETOREM, která bude probíhat v květnu. Oslavy 70. výročí budou pokračovat i po celý zbytek letošního roku. Zájemci o bohatou historii značky mohou navštívit webovou stránku http://www.zetor70.cz/.

PR & komunikace

zmedia@zetor.com