tiskové zprávy

ZETOR na Royal Highland Show ve Skotsku

21.6.2017

ZETOR představí nejnovější řady traktorů během čtyřdenního veletrhu Royal Highland Show konaného ve skotském Edinburgu. Během výstavy budou mít návštěvníci příležitost si prohlédnout nový MAJOR HS a modelové řady PROXIMA a FORTERRA v emisních řešeních STAGE IV.

Na stánku představíme šest traktorů v rámci modelových řad MAJOR, PROXIMA a FORTERRA. Hlavní hvězdou bude MAJOR HS, který britskou premiéru zažil již počátkem roku na veletrhu LAMMA. Letošní novinka z produkce značky se vyznačuje čtyřválcovým motorem o obsahem 2,9 litru a výkonem 76 koní. Převodovka umožňuje obsluze stroje řadit 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad. Traktor je vybaven dvoustupňovým násobičem kroutícího momentu (PowerShift) a elektrohydraulickým reverzorem (PowerShuttle), což umožňuje plynulou změnu směru i při zatížení,“ říká Rob Dunk, obchodní manažer ZETOR UK Limited.

20170621_MAJOR HS

Foto: Nový MAJOR HS

Nový MAJOR HS najde své uplatnění v živočišné výrobě, zemědělství, ale také v komunálních službách. Je určen pro zákazníky, kteří v dané traktorové kategorii hledají vysoký komfort, vynikající ergonomii a jednoduché řešení. Společně s letošní novinkou budou na stánku představovány vylepšené traktory modelových řad PROXIMA a FORTERRA s emisním řešením STAGE IV.

PROXIMA je univerzální, spolehlivý a robustní traktor s výkonem v rozmezí od 80 do 120 koní. Stroje splňuji náročné požadavky zákazníků v rámci zemědělských a chovatelských činností, ale lze je využít i v lesnictví či v komunálních službách. Jednotlivé modely nabízejí řadu variant převodovek, takže si zákazník vybere typ, který mu nejvíce vyhovuje,“ říká Rob Dunk a doplňuje: „Oproti tomu modelová řada FORTERRA vyniká zejména v oblasti síly a robustnosti. S výkony v rozmezí od 100 do 150 koní stroje úspěšně zvládnou těžké a složité kultivační práce, zejména díky vyšší specifikaci modelu HD jsou tyto práce jednodušší. Model HD je vlajkovou lodí značky ZETOR a je ideální alternativou šestiválcovým traktorům. Tento typ stroje nabízí robustní tělo, odpruženou přední nápravu, samostatné zavěšení kabiny a multifunkční ovládací panel.“

20170621_PROXIMA

Foto: PROXIMA 100

Značka ZETOR zve zemědělce i své příznivce k návštěvě Royal Highland Show a stánku značky v Edinburgu (R-257), kde se kromě traktorů a nabídky v rámci ZETOR SYSTEM mohou seznámit i s výhodnými cenovými nabídkami pro nákup nových strojů.

„Britský trh patří mezi přední evropské trhy v rámci prodeje zemědělské techniky. Ročně se zde prodá přes 13 tisíc strojů. ZETOR v Británii působí přes 50 let a za tu dobu do země vyvezl přes 37 000 traktorů. V oblasti působí dceřiná společnost ZETOR UK, což svědčí o důležitosti trhu pro značku. Do Velké Británie vyvážíme až 200 traktorů ročně, přičemž největší zájem je o modelovou řadu PROXIMA, tak jak se britské zemědělství vyznačuje zejména živočišnou výrobou, kde PROXIMA nachází nejširší uplatnění,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku obchodu a marketingu v ZETOR TRACTORS a.s.

20170621_FORTERRA

Foto: FORTERRA HD 150

PR & komunikace

zmedia@zetor.com