tiskové zprávy

ZETOR na Agritechnice představuje řadu novinek

13.11.2017

ZETOR s sebou na letošní ročník veletrhu Agritechnica přivezl spoustu novinek. Tou nejočekávanější bylo představení prvního traktoru v novém atraktivním designu v sériovém provedení, kterým je MAJOR HS 80. Na probíhajícím veletrhu značka seznamuje návštěvníky i s novými traktory UTILIX a HORTUS o výkonech od 40 do 70 koní. K vidění jsou i modernizované modely PROXIMA a FORTERRA. Společnost na veletrhu oslovuje i partnery, kteří mají zájem odebírat ZETOR komponenty, jako jsou motor, převodovka a powertrain.

Značka ZETOR se opět prezentuje na nejvýznamnějším zemědělském veletrhu Agritechnica, který se koná v německém Hannoveru ve dnech 12. – 18. listopadu 2017. Hlavní novinkou společnosti ZETOR TRACTORS a.s. je první stroj v sériovém provedení v novém atraktivním ZETOR DESIGNU. Jedná se o MAJOR HS 80. Myšlenka na nový design traktorů ZETOR se zrodila už téměř před třemi lety s jasným záměrem – vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou a dát značce ZETOR novou ikonickou vizi odrážející hodnoty společnosti.

20171113_AGT 1

„V roce 2015 jsme představili světu moderní, elegantní a revoluční designovou vizi. Velmi pozitivní ohlas nás utvrdil v tom, že nový design posune značku dále, a kromě tradiční techniky „pod kapotou“ budeme schopni nabízet traktory, které už z dálky budou přitahovat pozornost. Dnes, o dva roky později, na stejném místě, představujeme první model v novém designu, který na trh uvedeme v polovině příštího roku,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTOR a.s.

Nový design je charakteristický silnými tvary, které dodávají traktoru dynamiku a sílu, podtrhují emoce a vyjadřují energii. Zároveň přináší i funkční vylepšení, kdy má operátor z kabiny stroje lepší výhled na okolí traktoru a nové umístění světel osvětluje větší pracovní plochu před traktorem.

„Uvedení nového designu na traktorech modelové řady MAJOR je jen prvním krokem v pořadí. Do nového kabátu postupně převlečeme všechny naše modely traktorů,“ dodává Robert Todt.

Společně s aplikací nového designu pokračují práce na modernizaci a rozšíření produktového portfolia. Na AGRITECHNICE jsou tak představovány dvě nové modelové řady traktorů UTILIX a HORTUS s výkony od 40 do 70 koní.

20171113_AGT 2

„V posledních letech jsme svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 koní. Tržní podíl tohoto segmentu dosahuje – v závislosti na trhu – úrovně 10 – 30 %. Na tuto situaci reagujeme uvedením na trh dvou nových modelů traktorů ve čtyřech specifikacích,“ uvádí Robert Todt.

Novou řadu UTILIX tvoří modely UTILIX HT 45 a UTILIX HT 55, nabídku modelů HORTUS představují stroje HORTUS CL 65 a HORTUS HS 65. Stroje jsou výkonné, jednoduché na ovládání a nenáročné na údržbu. Těmito modely se zároveň rozšiřuje nabídka univerzálních traktorů, které nacházejí široké uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Stroje najdou uplatnění i u hobby farmářů. Na trh budou uvedeny v prvním kvartálu roku 2018.

„Rozšířit produktovou nabídku hned o 4 nové modely se nám podařilo navázáním spolupráce s výrobcem traktorů TYM Tractor. Jihokorejský partner bude do ZETORU dodávat stroje v požadované specifikaci,“ doplňuje Robert Todt.

Stroje budou dostupné na všech trzích, kde ZETOR působí, primárně na evropském a severoamerickém kontinentu. V USA jsou stroje nabízeny pod označením MAJOR HT (46 a 55 koní) a MAJOR HS (67 koní) a liší se v technické specifikaci, která je uzpůsobena požadavkům amerického trhu. Zákazníci v USA si produktové novinky mohou objednávat již od listopadu letošního roku. Společnost plánuje v roce 2018 prodat několik stovek kusů těchto nových strojů.

Že ZETOR neustále vylepšuje i své stávající modely dokazuje další vlna modernizace týkající se modelových řad MAJOR, PROXIMA a FORTERRA.

„Neustále modernizujeme traktory ZETOR. Inovujeme s ohledem na potřeby našich zákazníků a s ohledem na rostoucí legislativní požadavky,“ dodává k tématu inovací David Kollhammer, ředitel Úseku strategie ZETOR TRACTORS a.s.

20171113_AGT 6

Modely traktorů pro rok 2018 přinášejí zákazníkům především větší bezpečnost. Hlavním bezpečnostním prvkem je využití nových brzdových systémů, kdy jsou brzděny obě nápravy a všechna kola jsou nezávisle brzděna mokrými diskovými brzdami, s výjimkou traktoru PROXIMA o max. rychlosti 30 km/h. Kabiny traktorů obsahují senzor, který zajistí, že stroj nepojede dále, pokud řidič nebude sedět na sedadle. Navíc je sedadlo řidiče a spolujezdce vybaveno samonavíjecím bezpečnostním pásem. Došlo také ke zvýšení přetlaku v kabině. Přetlak zajistí, aby nevnikaly do kabiny nečistoty z vnějšího prostředí. K usnadnění práce dopomůže také barevné sjednocení ovládacích prvků i samotného ovládacího panelu.

ZETOR je letos k vidění na dvou místech. V hale 16 na stánku E10 společnost ZETOR TRACTORS a.s. prezentuje vývoj a výrobu komponentů. ZETOR, jako jedna z mála značek na světě vyvíjí a vyrábí vlastní komponenty, zejména motory. Jejich využití je možné i v jiných strojích než v traktorech. Při vývoji a výrobě společnost dbá na vysokou kvalitu. Ostatně motory ZETOR jsou u zákazníků ceněny pro nízké provozní náklady a vysokou odolnost. Nabídku ZETOR motorů tvoří 3válcové, 4válcové a 6válcové motory s výkony od 50 do 170 koní. Motory jsou nabízeny včetně tzv. aftertreatmentu, tedy systému zachycujícím nečistoty a škodliviny vznikající při spalování paliva. Dalším výrobním artiklem společnosti jsou převodovky. Motory a převodovky se nabízejí buď samostatně, nebo jako součást powertrainu, tedy včetně náprav a dalších komponentů. Aktuálně je powertrain odebírán ruským partnerem KEMP.

„Vývoj a výroba motorových jednotek a transmisí nás dělá tolik odlišnou od konkurence. Naším záměrem je nalézt a prohlubovat spolupráci v této oblasti s partnery na trzích, kde značka ZETOR není zastoupena žádným distributorem. Nabízíme jim dodávku široké nabídky komponentů ve stavu a fázi kompletizace dle konkrétních preferencí. Partneři mohou poté dokompletovat stroj z vlastních dílů podle požadavků konkrétního trhu,“ říká David Kollhammer.

20171113_AGT 7

PR & komunikace

zmedia@zetor.com