tiskové zprávy

ZETOR by Pininfarina se představila v Nizozemí

14.9.2016

Značka ZETOR měla další oslavu narozenin, tentokrát v Nizozemsku. Proběhl zde totiž největší zemědělský veletrh v zemi Agro Techniek Holland. ZETOR v rámci oslav 70. výročí značky poprvé představil na nizozemském trhu designový směr ZETOR by Pinifarina.

Návštěvníci veletrhu obdrželi od značky ZETOR v rámci oslav také jeden dárek – poprvé si mohli na území Nizozemska prohlédnout designový koncept ZETOR by Pininfarina. „ZETOR by Pininfarina se mi velmi líbí, pro mě je to nový a svěží design. Je velmi dobře vnímán nejen médii, ale i zákazníky. Už se moc těším až tento design nebo jeho část, uvidím na nějakém modelu,“ připojuje svůj názor Huub Loendersloot ze společnosti Zetrac B. V., která je dodavatelem značky ZETOR pro oblast BENELUXU.

20160914_ZBP v NL 1

Designový koncept sklízí zájem a pozornost po celém světě a je označován za nejvíce sexy traktor nebo za Ferrari traktor. Designový směr od své světové premiéry, která proběhla loni v listopadu, navštívil řadu států Evropy a prezentoval designovou budoucnost traktorů ZETOR.

Ohlasy na design předčily veškerá naše očekávání. Je patrné, že prodejci i zákazníci se nesmírně těší, až vyjedou první traktory s novým designem. Mohu již nyní prozradit, že první traktory s designovými prvky ZETOR by Pininfarina budou představeny na konci roku 2017,” říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korpotární komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

Vedle designového konceptu byly na veletrhu k vidění také stroje z produktového portfolia –FORTERRA HD 150 s emisním řešením STAGE IV, PROXIMA Power 100 s elektrohydraulikou nebo Major 80. V části veletrhu věnované testování strojů v terénu si mohli zájemci prohlédnout a vyzkoušet nejsilněší stroj z produkce značky šestiválec ZETOR CRYSTAL.

20160914_ZBP v NL 2

Návštěvníky zaujala právě FORTERRA HD 150 s emisním řešením STAGE IV. Pro dosažení emisních hodnot využívají čtyřválcové ZETOR motory kombinaci technologií aktivního DPF filtru (filtru pevných částic) a systému SCR (selektivní katalytické redukce). Celé emisní řešení STAGE IV přináší zákazníkům výhody v podobě optimalizace točivého momentu. Ve srovnání s konkurencí má zetorácké řešení STAGE IV méně elektronických prvků a v neposlední řadě přináší STAGE IV zákazníkovi úsporu paliva, což bylo ověřeno nezávislým testem Mendelovy univerzity v Brně.

„Jedním z pilířů značky ZETOR je efektivita. Modernizované FORTERRY nabídnou zákazníkům úsporu paliva. Vezmeme-li si jako příklad práci s 20t návěsem v ekonomickém režimu, pak je úspora paliva 15–20 %,“ dodává Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

Na stánku se kromě prohlídek traktorů ZETOR také soutěžilo. Stačilo vypnit krátký dotazník a jeden šťastlivec vyhraje zapůjčení traktoru ZETOR na dobu jednoho týdne. Veletrh se nesl také ve znamení hledání nových dealerů v oblasti Beneluxu.

20160914_ZBP v NL 5

„Našim dealerům chceme poskytovat co nejlepší služby. Ukazujeme partnerům i zákazníkům, že ZETOR je moderní evropská značka, což dokazuje zmiňovaný designový koncept ZETOR by Pininfarina, řešení STAGE IV apod. ZETOR je zkrátka dobrá volba při výběru nového traktoru,“ hodnotí situaci Dion Eggink ze společnosti Zetrac B. V.

Ředitelka Úseku korpotrání komunikace ZETOR TRACTORS a.s. Margaréta Víghová dodává: „Cílem společnosti ZETOR TRACTORS a.s. je posílit pozice na trzích západní Evropy, kam patří i oblast Beneluxu. Prezentováním značky ZETOR  ukazujeme všem potencionálním dealerům a zákazníkům, že jsme aktivní, máme co nabídnout  a na budoucnost jsme dobře připraveni. V letošním roce slavíme 70. výročí značky ZETOR, i tento historický milník dokládá, že jsme moderní značkou s dlouhou tradicí.“

Na veletrhu Agro Techniek Holland bylo na ploše o 220 000 m2 k vidění přes 500 vystavovatelů. Během čtyř výstavních dní akci navštívilo 52000 tisíc návštěvníků a stánek ZETOR vyhledalo tisíce z nich.

20160914_ZBP v NL 4

PR & komunikace

Dominik Moser
+420 605 769 012
Dmoser@zetor.com