novinky a zprávy

Vystavovali jsme na veletrhu AGROTECH v Polsku

23.3.2017

Traktory ZETOR se představily v Polsku na výstavě AGROTECH v Kielcích a zaznamenaly úspěch, když nový MAJOR HS získal během své polské premiéry ocenění odborné poroty za ideální spojení výkonu a odolnosti v kategorii malých a středních strojů. Na veletrhu byly k vidění společně se stroji ZETOR také přední nakladače ZETOR SYSTÉM i lesnická nástavba.

Na stánku ZETOR, který zaujímal plochu 500 m2, si zájemci mohli prohlédnout stroje z modelových řad MAJOR, PROXIMA, FORTERRA. Prezentovány návštěvníkům byli MAJOR 80, PROXIMA 100 HS s lesnickou nástavbou, PROXIMA CL 80 nebo FORTERRA HSX a FORTERRA HD.

20170323_Kielce_2

Výstaviště v Kielcích bylo svědkem i regionální premiéry novinky značky ZETOR. Polské veřejnosti byl představen nový MAJOR HS, který byl navíc osazen čelním nakladačem ZETOR SYSTEM. Stroj na AGROTECHU dosáhl úspěchu, když byl oceněn odbornou porotou za ideální skloubení výkonu a odolnosti. „Úspěch traktoru ZETOR nás velmi těší. Nový stroj rozšiřuje modelovou řadu MAJOR a splňuje požadavky náročnějších zákazníků, kteří hledají u této kategorie strojů větší komfort a nízké provozní náklady,“ doplňuje Arkadiusz Fułek, ředitel ZETOR POLSKA Sp. z o.o.

Modelová řada MAJOR byla na trh uvedena v roce 2013. Díky univerzálnosti, odolnosti a spolehlivosti se stala oblíbenou u zákazníků. Řadu představují dva produkty – MAJOR CL a novinka MAJOR HS. Základní model MAJOR CL disponuje čtyřválcovým motorem o výkonech 61 nebo 76 koní, mechanickou převodovkou s 12 rychlostmi vpřed a 12 vzad, maximální rychlostí 30 km/h a mechanickou hydraulikou s ručním ovládáním. Oproti tomu nový MAJOR HS je všestranným pomocníkem, který splňuje požadavky náročnějších zákazníků, jež hledají komfortní řešení, nízké provozní náklady a větší variabilitu stroje. Základní inovací stroje je nová převodovka s rozsahem 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad. Traktor disponuje dvoustupňovým násobičem krouticího momentu (PowerShift) a je vybaven i hydraulickým reverzorem (PowerShuttle), který umožňuje změnu směru jízdy i pod zatížením. Nový stroj je o 10 km/h rychlejší ve srovnání s modelem CL a dosahuje maximální rychlosti 40 km/h. Vyznačuje se nadstandardně vysokou zvedací silou, až 3300 kg. Kabina nabízí větší počet úložných prostorů, polohovatelný sloupek řízení, sedadlo spolujezdce, novou přístrojovou desku i sloupek řízení s nastavováním polohy.

20170323_ Kielce_1

Vývoj MAJORU HS vycházel z analýzy trhu a respektování požadavků zákazníků, proto jsme přesvědčeni, že si stroj získá oblibu u klientů. Od počátku roku byl představen v řadě zemí, a první ohlasy zákazníků jsou pozitivní,“ doplňuje Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

Letos se konal již 23. ročník veletrhu AGROTECH, ten patří dlouhodobě k nejoblíbenějším a největším zemědělským akcím v Polsku. Na ploše přesahující 60 tis. m2 se prezentovalo přes 750 vystavovatelů. Během tří vystavovatelských dní zavítalo na akci více než 60 tis. osob, tisíce z nich vyhledalo stánek ZETOR.

 „Veletrhu v Kielcích se účastníme téměř pravidelně od jejího vzniku. Veletrh je pro nás důležitý z hlediska načasování – probíhá před zahájením jarní sezony, kdy řada zemědělců řeší nákup nové techniky. Zákazníci mají na veletrhu jedinečnou možnost seznámit se stroji a zařízeními, a zvážit svá rozhodnutí při výběru a nákupu techniky,“ hodnotí význam veletrhu Arkadiusz Fułek.

20170323_Kielce_3